2018. szeptember 19. - Vilhelmina

500 méteren száguldó angyalok

2018. február 19. Szerző: Rózsa Misi
A női gyorskorcsolya versenyei az 500 méteres versennyel folytatódtak. Sporttörténeti pillanat volt ez több szempontból is.

Először is azért, mert a győztes új olimpiai rekordot állított be ezen a távon. A másik, amiért történelminek nevezhető ez a pillanat az az, hogy japán versenyző még soha ebben a számban nem szerzett olimpiai érmet.

Kodaira Nao jelentős előnnyel nyert a hazaiak nagy kedvence, a dél-koreai Li Szang Hva előtt, aki viszont éppen csak meg tudta előzni a cseh Karolina Erbanovát.

Érdekesség volt itt, hogy az 5. és 6. helyezett szinte azonos idővel ért célba, végül kiderült, hogy nincs holtverseny közöttük, mert az amerikai Brittany Bowe 9 ezreddel gyorsabb volt mégis, mint a holland Jorien ter Mors.

Hát ez se semmi verseny volt itt kérem szépen.