2018. október 16. - Gál

Aranyáradat

2018. október 11. Szerző: Szele Tamás
És jönnek az aranyak, jönnek az érmek megállíthatatlanul Buenos Airesből, az ifjúsági olimpiáról, nem hiába indul ezen a viadalon 20 sportágban 79 magyar fiatal sportoló: ha azt gondoljuk, sok ez, számítsuk bele, hogy az összes résztvevők a 15-18 éves korosztályból többen vannak, mint négyezren! És igen, ekkora mezőnyből hozzák a srácok az érmeket nap, mint nap.

Lássuk, mi történt tegnap!

A strandkézilabdázóknál a magyar fiú és a lány csapat, míg a strandröplabdázóknál a Stréli Bence, Hajós Artúr páros is továbbjutott a III. nyári ifjúsági olimpián, Buenos Airesben.

Az utanpotlassport.hu tájékoztatása szerint a fiú strandkézilabdázók kedden a spanyoloknál, majd a thaiföldieknél is szétlövést követően bizonyultak jobbnak, míg a lányok előbb az oroszokat - szintén szétlövéssel -, majd a horvátokat győzték le. A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) közlése szerint az így egyformán négy-négy győzelemmel álló két együttes a középdöntőben folytathatja szereplését.

Ugyancsak a MOB honlapja számolt be arról, hogy Stréli és Hajós a csoportkörben megőrizte a veretlenségét, és onnan az első helyen végezve jutott be a legjobb 16 közé.

A magyarok közül a díjlovagló Jármy Vince is ezüstérmes lett kedden, de az Európa-válogatott tagjaként a vegyes csapatversenyben elért helyezését nem számolják be az éremtáblázatba.

Az egyéni győzelmek után a vívók vegyescsapat-versenyében is aranyérmet nyert az európai 1-es válogatott tagjaként Pusztai Liza és Rabb Krisztián a III. nyári ifjúsági olimpián Buenos Airesben.

A két magyar kardozónak két olasz, valamint egy-egy francia és ukrán csapattársa volt, az összecsapásokon mindegyik szakág képviselője egyszer lépett pástra. Európát három, Amerikát, valamint az ázsiai-óceániai zónát két-két, Afrikát pedig egy válogatott képviselte.

Az Európa 1-es csapat a negyeddöntőben 30-18-ra verte Afrikát, az elődöntőben 30-22-re az Európa 3-as együttest, a döntőben pedig 28-25-re Ázsia-Óceánia 1-es hatosát. A fináléban a két magyar alapozta meg a sikert, mivel Rabb 5-3-ra, Pusztai pedig 5-1-re győzte le dél-koreai ellenfelét, így az első két asszó után 10-4 volt az állás.

Az ám, csakhogy a vegyescsapat-versenyben elért helyezés a sem számít bele a hivatalos éremtáblába.

Késely Ajna pedig aranyérmet nyert 200 méter gyorson szerdán a III. nyári ifjúsági olimpián Buenos Airesben. A 17 éves magyar versenyező 1:57.88 perces idővel csapott célba. Késely korábban 800 méter gyorson sem talált legyőzőre, így már a második aranyát ünnepelhette az argentin fővárosban.

Akkor lássuk csak, a két kivételt is kalkulálva, hogyan is állunk az éremtáblázaton? Még így is jól: a magyar küldöttség három versenynap után 7 arannyal-, valamint 1-1 ezüsttel és bronzzal az éremtábla második helyén áll az oroszok (13, 2, 1) mögött.

Nem azért mondom, de lehet ez még első az atlétikai számok után...