2018. január 20. - Fábián, Sebestyén

BEVETTÉK A BALATONT A MARATONISTÁK

2017. november 27.
A K&H mozdulj! Balaton maratont és félmaratont november 27-én és 28-án tizenegyedik alkalommal rendezték meg Siófokon, ahol a Hegyalja2050 Sport- és Szabadidő Egyesület színeiben négy sportoló állt rajthoz.

Világi Virág hét kilométeren, Matók Viktor és Bogár János huszonegy, Varga Ildikó pedig a maraton párban két nap két számában indult el. A sportolóknak egy tíz és fél kilométeres táv volt kijelölve, amelyből két kört kellett teljesíteni. A festői szépségű Petőfi sétány és környező utcáin is elhaladtak a versenyzők, akik a Balatont is megcsodálhatták rövid időre a part menti futás alkalmával. Az időjárás igazi őszies, napos futóidő volt. Elsőként Matók Viktor indult el, aki kalandos futásának köszönhetően végül 1 óra 40 perces idővel ért be a célba. Virág is minden erejét beleadva mutatta meg mire képes, aki kisebb sérüléssel bajlódott a rajt előtt, kitartó futásával azonban az előkelő nyolcadik helyet szerezte meg 34 perc 40 másodperces eredményével. Varga Ildikó és párja is nagyszerű teljesítménnyel rukkoltak elő a páros számban, akik az első helyen zárták a szombati napot több mint tizenöt perccel a második női páros előtt. A folytatás sem okozott nagy meglepetéseket. Hat fokban rajtoltak el a futók, amit sokkal hidegebbnek éreztek az erős már-már viharos szembe szélben. A Balaton parti szakaszon kicsapó hullámok, hideg vízzel beterítették a résztvevőket, megfelelő hűtést biztosítva nekik. Azonban ezek a körülmények sem akadályozták meg a sportolókat abban, hogy megőrizzék első, abszolútban pedig harmadik helyüket. Mindezek után került sor a Wizz Air és a Spar maratonon résztvevők díjkiosztójára, amelyen Varga Ildikó egy elismerő emlékplakettet vehetett át. Bogár János maga sem gondolta, hogy a szombati szlovákiai verseny után a Balatonon köt ki, aki négyszáz kilométeres hajnali autózást követően érkezett Siófokra. A szlovákiai igénybevétel után János célja, a kategória elsőség megtartása volt, ami össze is jött, sőt hab volt a tortán, hogy végül párjával együtt futhattak be a célba.