2018. december 10. - Judit

BL: 2. forduló - 1. rész

2018. október 3. Szerző: Rózsa Misi
Kedden ismét játéknapot tartottak a Bajnokok Ligája csoportköreiben. Hatalmas csaták, szép játék, teltházas lelátók. Gólok is estek egy kivételével mindenhol.

A Juventus csapata a svájci Young Boys gárdáját fogadta. Ahogy az várható is volt, ez az olaszok számára túl nagy feladatot nem jelentett. Már az 5. percben előnyhöz is jutottak. Hatalmas fölényben tudtak végig játszani, a 33. percben Dybala ismét betalált így 2-0-s eredménnyel mehettek pihenni a félidőre.

A második félidőben is az olaszok domináltak, a svájciak nem jelentettek túl sok veszélyt a kapujukra. A 69. percben Dybala újabb gólja, mesterhármast hozott, és ki is alakította közöttük a végeredményt. 3-0

A Hoffenheim szinte középkezdésből megszerezte az 1. percben a vezetést a Manchester City ellen. Igaz az angoloknak 7 perc kellett csak ahhoz, hogy egyenlíteni tudjanak. Ezután is inkább az angolok uralták a játékot, de nagyon sokáig úgy tűnt, hogy mivel a kapu előtt elfogyott a tudományuk, maradni fog a döntetlen eredmény közöttük. De a 87. percben hatalmasat, mondhatjuk óvodás hibát követett el a német védelem, amit a Manchester City kegyetlenül ki is használt és megfordította a mérkőzést. 1-2

A Manchester United és a Valencia az első félidőben teljesen kiegyenlített, nagy küzdelmet, de nem túl sok helyzetet hozó csatát vívott egymás ellen. A második félidőben nagyon sokat javult az angolok játéka, a spanyolok nem tudtak egyetlen valóban veszélyes helyzetet se kidolgozni, elkeseredetten védekeztek, de ezt az elkeseredett védekezést jól oldották meg, és hiába volt sok helyzetük az angoloknak, gól nem született. 0-0

Kis meglepetésre a Lyon otthonában a küzdelmet az ukrán Sahtar Donyeck kezdte jobban, harcosabban és a 44. percben a vezetést is meg tudták ennek köszönhetően szerezni. A második félidőt is ők kezdték jobban és az 55.perctől már két gólos volt az előnyük. De valahogy pont ez a második bekapott gól ébresztette fel a franciákat. A 70. percben megszerezték a szépítő találatukat, a 72. percben egyenlíteni is sikerült és közel álltak ahhoz is, hogy fordítani tudjanak, de az végül nem jött össze. 2-2

A CSZKA Moszkva már a második percben előnyhöz tudott jutni a Real Madriddal szemben. Igaz a spanyolok innentől kezdve hatalmas nyomás alá rakva az oroszokat folyamatosan jöttek előre, helyzetek tömegét készítették elő, de vagy tökéletesen oldotta meg a védekezését az orosz csapat, vagy a legnagyobb helyzetet is sikerült a Madridnak elhibáznia, de nem jött össze egyetlen árva gól se számukra a 90 perc alatt, így hatalmas meglepetésre Oroszországban maradt a három pont.

A Bayern München már a 4. percben előnyben volt otthon az Ajax ellen. Igaz a mérkőzés képe teljesen kiegyenlített játékot hozott a két csapat között, így nem is lehet meglepőnek mondani, hogy a 22. percben egyenlíteni tudtak a hollandok. Ezután is végig teljesen azonos súlycsoport képviselve küzdött ez a két csapat, de újabb gól már nem esett közöttük. 1-1

Az AS Roma csapata hazai pályán egyenesen bedarálta a Plzen csapatát. Minden játékrészükben sokkal jobban voltak ellenfelüknél. A 3. percben már olasz előnynek örülhetett a közönség, aztán a 40.-ben már két gólos lett ez az előny. De az igazi nagy sortűz parádé csak ezután következett a második félidőben. A 64. percben meg lett a harmadik olasz találat, a 73.-ban a negyedik is, sőt a hosszabbításban még az ötödik is. Így 5-0-s kiütéses győzelemmel húzta be a Roma a három pontot és a Plzen örülhetett tulajdonképpen annak, hogy ennyivel megúszta.

Nagyon izgalmas, nagy csatát hozó mérkőzés volt az AEK Athén- Benfica összecsapás. Az első félidőben is szoros volt mezőnyben a játék, de jobban játszott a vendég gárda. Előbb a 6. percben találtak be, majd a 15.-ben duplázni is sikerült. Hiába ment nekik nagyon a szekér, a 45. percben emberhátrányba kerültek.

A második félidőben jól használta ki az AEK Athén az emberelőnyét és az 53. percben szépíteni, majd a 63. percben egyenlíteni is tudtak. A Benfica nem adta meg magát, próbált támadásokat vezetni emberhátrányban is, és ez a 74. percben sikerhez is vezetett és megszerezték a mérkőzést eldöntő találatot. 2-3

Szerdán folytatódnak a 2. forduló csoportkörei.