2018. december 10. - Judit

BL: 2. forduló - 2. rész

2018. október 5. Szerző: Rózsa Misi
A szerdai játéknappal lezárult a Bajnokok Ligájának második fordulójának csoportköre. Ismét születtek szép számban papírforma eredmények, de meglepetésekben sem volt itt most hiány, bár jellemzően az esélyesebb csapatok érvényesítették esélyeiket.

Az Atletico Madrid ezúttal a Club Brugge csapatát fogadta. Hatalmas hazai fölénnyel indult a találkozó, jól is játszottak nagyon a spanyolok. A 28. percben már meg volt számukra a vezetés is. De ezután szinte mondhatni a semmiből, a Brugge le tudta kontrázni a spanyolokat és a 39. percben össze is jött az egyenlítés számukra.

A második félidőre a hazai csapat nagyobb sebesség fokozatra kapcsolt és itt már a vendégek nem tudták velük követni a lépést. A 67. percben ismét a spanyoloknál volt az előny, majd a hosszabbításban magabiztosabbá tették a győzelmüket egy újabb találatukkal. Ebben a félidőben a Brugge már szinte nem is volt a pályán. 3-1

Tulajdonképpen nem játszott rosszul a Monaco a Dortmund vendégeként. Bár többet volt a labda végig a hazaiaknál, de közel azonos arányban alakítottak ki helyzeteket a kapuk előtt. Igaz a Monaconak semmi nem jött össze, a Dortmund viszont a második félidőben már jobban élt a lehetőségeivel. Az 51. percben szerezték meg a hazaiak a vezető találatukat. Aztán még az is belefért nekik, hogy a 69. percben büntetőt hibázzanak. Igaz nem sokkal később a 72. percben a 11-est kihagyó Paco, akcióból betalált az ellenfélnek. Ráadásul a hosszabbításban itt is született egy újabb találat, ami kialakította a 3-0-s végeredményt.

Hajszállal, de jobb volt az odahaza játszó Porto, mint vendége a Galatasaray csapata. A második félidő 49. percében megszerzett portugál vezető gól döntötte el a találkozó sorsát. Lehetett volna ennél is nagyobb arányú a győzelmük, de nagyon rossz volt a csapat helyzetkihasználása. 1-0

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott a Napoli és a Liverpool között. Igaz már itt is lehetett érezni a hazaiak enyhe fölényét. A második részben ez a fölény tovább nőtt, igaz csak a 90. percben sikerült betalálniuk és ezzel otthon tartaniuk a három pontot. Döbbenetes volt látni, hogy a Liverpool a 90 perc alatt, egyszer sem tudta eltalálni az ellenfél kapuját. 1-0

Teljesen kiegyenlített első félidő adta meg a mérkőzés alaphangját a PSV és az Inter küzdelmében. A 27. percben a hazaiak jutottak előnyhöz, de aztán a 44. percben egyenlíteni tudott az Inter. Az első félidő közepétől már jelentősebbnek látszott az Inter fölénye. Ez a második félidőre ugyan csökkent, de ennek ellenére is a 60. percben az Inter megfordította a mérkőzést. Ezután mindkét kapu előtt alakultak még ki helyzetek, de egyik csapat sem tudta azokat értékesíteni, így az Inter idegenben nyerni tudott. 1-2

A Tottenham nagyon gyengén kezdte az első félidőt, a Barcelona többet birtokolta lényegesen a labdát és sokkal több veszélyes támadást vezetett az ellenfél ellen. Már a második percben előnyhöz jutottak az angol kapus súlyos hibáját nagyon okosan kihasználva. A 28. percben egy felejthetetlen találattal már két góllal vezettek a katalánok.

A második félidőre csökkent a két csapat között a különbség. Az angolok egyre jobban kezdtek játszani és az 52. percben meg is szerezték a szépítő találatukat. Igaz nagyon sokáig nem örülhettek ennek, mert 4 perccel később jött Messi és ismét két gólos volt már a Barca előnye. A 66. percben megint egy angol gól borzolta a kedélyeket és közelítettek az ellenfélhez vele. Itt feltámadt a reményük az egyenlítésre is, de az nem jött össze, sőt a 90. percben megint a Barca tudott eredményes lenni, így magabiztosan 2-4-re megnyerték a találkozót.

A forduló talán legunalmasabb, leggyengébb meccsét játszotta a Lokomotív Moszkva otthon a Schalke ellen. Az első félidőben kicsit az oroszok voltak jobbak, a másodikban már sokkal jobban játszottak a németek és a felejthető találkozót a németek 88. percben megszerzett találata döntötte el. 0-1

A PSG egyszerűen hazai pályán lefocizta a pályáról a Crvena zvezda csapatát. Az első félidőben már négy gólos előnyre tettek szert. Neymar 2 perc alatt lőtt két gólt, előbb a 20. majd a 22. percben. De találat jött a 37. és 44. percben is. A második félidőben is egyértelműen a PSG uralta a játékot. A 70. percben meg is született az ötödik találatuk. Igaz a 74. percben apró szépségtapaszként jött egy szerb gól is. De a 81. percben aztán megint Neymar jött és egy félelmetesen nagy szabarúgásból, beállította a 6-1-es végeredményt, a maga neve mellé pedig mesterhármast jegyezhetett be.

A következő forduló mérkőzéseit október 23.-án és október 24.-én fogják lejátszani a csapatok.