2018. november 21. - Olivér

BL: 3. forduló

2018. október 24. Szerző: Rózsa Misi
Kedden a BL csoportkörök a harmadik fordulóba fordultak. Az első fele a küzdelmeknek lezajlott, izgalmakban elárulhatjuk ezúttal sem volt hiány.

Az Ajax most hazai pályán fogadta a Benfica csapatát. Nagyon jó kis küzdelem alakult ki a két csapat között, és annak ellenére is, hogy többet volt a hazaiaknál a labda, teljesen egyenlő erők, kiegyensúlyozott, jó iramú küzdelme zajlott. Nagyon sokáig úgy festett, hogy a két csapat közül egyik sem fog tudni a másik fölé kerülni, de a 92. percben végül a hollandok csak betaláltak és otthon tudták tartani a három pontot ezzel. 1-0

Az AS Roma ebben a körben a CSZKA Moszkva csapatát látta vendégül. Jobban kezdtek az olaszok, de hamar felzárkózott hozzájuk az orosz csapat is. Ennek ellenére, előbb a 30. percben, majd aztán 43.-ban is Deco találataival az olaszok kezdtek elhúzni.

A második félidőben az 50. percben ismét az olaszoknak jött össze egy újabb találat. Nem játszottak a nagyarányú vereség ellenére se rosszul az oroszok se, de az olaszok jóval többször tudták eltalálni az ellenfél kapuját, ebből származott a nagyarányú győzelmük. 3-0

Parádés mérkőzés alakult ki a Hoffenheim és a Lyon között. A 27. percben a vendég franciák kerültek előnybe, de a 33.-ban már egyenlíteni is tudtak a hazaiak. Aztán a 47. percben meg is fordították a németek a mérkőzést az újabb találatukkal. De ekkor a franciák kapcsoltak nagyobb sebességre 59. percben ők egyenlítettek, sőt a 67. percben ismét náluk volt az előny is. De a németek nem adták fel és az utolsó pillanatban a 92. percben megint sikerült egyenlíteniük. Hatalmas küzdelem volt, nagy9on nyílt játék a két jó csapat között. 3-3

Nem azt hozta a Manchester United-Juventus találkozó, amit sokan vártunk tőle. Jól indult ugyan a játék, a 17. percben már előnyben is voltak a vendég olaszok, de a vezető találatuk után nagyon beálltak védekezni és gyilkolták a játékot, amivel semmit nem tudott kezdeni a United. Kifejezetten azt kell mondanunk, hogy minden ötlet nélkül próbáltak erőltetve jönni előre az egyenlítésért, de egyetlen alkalommal sikerült csak eltalálniuk egyáltalán a Juve kapuját.

A második félidő valamivel nagyobb iram mellett kezdődött, de aztán megint ellaposodott, és csak a végén igyekeztek az angolok valamit mutatni, kevés siker mellett. Egy felejthető találkozón született meg az olasz siker tehát. 0-1

A Real Madrid nagyon hamar az ellenfél tudtára adta, hogy ő a jobb csapat. Az első perctől kezdve bátran támadott hazai pályán és eredményesen is, hiszen a 11. percben Benzema találatával már meg is volt az előny.

A második félidőben is a spanyolok dominálták a játékot, és az 55. percben már két gólos volt az előnyük. Igaz a 79. percben szinte a semmiből a Plzen szépíteni tudott és nem sok kellett az egyenlítéshez se nekik, de a hazaiak meg tudták tartani az előnyt és ezzel a három pontot is. 2-1

Az első félidőben hatalmas fölényben játszott vendégként a Manchester City a Sahtar Donyeck otthonában. Előbb a 30. percben, majd aztán a 35.-ben is be tudtak találni.

A második félidőre javult a hazaiak játéka, de itt is az angolok akarata érvényesült és a 71. percben már három gólos volt az előnyük. Az eredmény ezután már nem is változott. 0-3

A Bayern München Görögországba utazott megmérkőzni az AEK Athén csapatával. Egy percig sem volt kérdés, hogy kettejük közül, melyik a jobb csapat. Igaz egy félidőt a görögök ki tudtak húzni kapott gól nélkül és ez a legjobb, amit saját szempontjukból el tudnak mondani erről a találkozóról.

A második félidőben 2 perc kellett csak ahhoz, hogy a németek eldöntsék a három pont sorsát. A 61. percben megszerezték a vezetést, a 63.-ban be is állították a végeredményt. 0-2

A Young Boys a Valencia házigazdája volt ebben a fordulóban. Az első félidőben szoros küzdelemben, de jobban játszottak a spanyolok és a 26. percben megérdemelten előnyhöz is jutottak.

A második félidőre nagyot változott a játék képe, a hazai gárda látványos fölénybe került és kifejezetten veszélyesen játszott. Az 55. percben egy büntetőből össze is jött az egyenlítés nekik. Ezután is nagyon benne volt a meccsben, hogy megfordítják a mérkőzést, de ez végül nem jött össze, meg kellett osztozniuk a pontokon. 1-1