2018. október 21. - Orsolya

BL: majdnem kiütés

2018. április 25. Szerző: Rózsa Misi
Nemzetközi tornákon a labdarúgásban sokszor fordul elő, hogy amikor már igen nagy a tét, mint például a döntőbe kerülésért vívott párharcban, vagy akár a döntőben a trófeáért vívott harc, a csapatok óvatosabbá válnak és a tét nagysága miatt nem mennek már fejjel a falnak annyira, mint mondjuk, tehetik ezt a csoportkörök során.

Ez eredményezheti azt is, hogy az elődöntőkben, döntőben már szurkolói szemmel esetleg unalmasabb, taktikai mérkőzésbe szaladhat bele az ember. Igaz, azok a csapatok, akik ilyen messzire képesek erős nemzetközi mezőny mellett menetelni, azok már olyan tudást képviselnek, hogy a tőlük unalmasabbnak mondható összecsapás is felejthetetlen élmény maradhat.

A Bajnokok Ligája az elődöntő első mérkőzéseihez érkezett. A mérkőzések sorát a Liverpool-AS Roma mérkőzés nyitotta meg. Óvatosságnak ebben a játéknak a nyomát sem lehetett felfedezni. Az angolok nagyon vad iramban kezdtek azonnal és letámadták határozottan a vendégüket angol módra. Az első félidő a mezőnyben is enyhe angol fölényt mutatott, támadásokban viszont elképesztő fölénybe tudtak kerülni ellenfelükkel szemben. A 36. percben a volt AS Roma játékos Salah a 36. percben megszerezte az előnyt, sőt a félidő lefújása előtt nem sokkal, újabb találatával már két gólossá tudta növelni azt.

A második félidőben is Salah része volt a varázslatnak, hiszen előbb az 56. percben Mane, majd a 61.-ben Firmino az ő gólpasszából szerzett két gyors találatot. A 69. percben Firmino is megduplázta a találatainak számát.

Nagyon érdekes volt látni, hogy 5-0 után kezdett érdemben ébredni az AS Roma és kezdtek el veszélyesebben focizni. Ott már többet volt náluk a labda és több veszélyes támadást is vezettek az ellenfél kapuja ellen, amik nagy részét bravúrral hárította vagy a kapus, vagy a védelem. A 81. percben Dzeko félelmetesen nagy gólt vágott az angol hálóba és ez tovább tüzelte az olasz csapatot. Jöttek előre és egy kezezés miatt megítélt 11-est is értékesíteni tudtak, amivel feljöttek három gólos különbségre. Az utolsó pillanatig igyekeztek tovább csökkenteni a különbséget a két csapat között és sokszor egy hajszál választotta csak el őket attól, hogy ezt megtegyék. De aztán hiába a parádés olasz játék a végére, az eredmény már nem változott. 5-2.

Normális esetben azt mondanánk, hogy ezzel a továbbjutás kérdése jó eséllyel el is dőlt itt. Mondhatnánk, és sokan nyilván mondják is, megfeledkezve arról, hogy az előző fordulóban a Barcelona is három gólos előny birtokában utazhatott Rómába és tudjuk ma már, hogy kiesés lett számukra a vége, mert az olaszok otthon könnyedén rúgtak nekik egy hármast. Persze ismerjük a mondást, hogy egyszer volt Budán kutyavásár, de nem tudhatjuk, hogy vajon Rómában hányszor lehet. Ez jövő héten ki fog derülni. Nyilván jelentős előny van az angolok birtokában most és a Barca esetéből is tanulhattak, de nem lehet még az AS Roma csapatát teljesen leírni. Nagyon izgalmas, kemény visszavágóra számítunk itt.