2017. szeptember 20. - Friderika

Egyesült Államoké a női vízilabda trón

2017. július 29. Szerző: Rózsa Misi
Amikor indult a VB mindenki tudta, hogy az USA ma a világ egyik legjobb csapata. Igaz ekkor még sokan úgy gondoltuk, hogy bár egyre szorosabbá kezd válni a nemzetközi mezőny, az USA és Magyarország a nőknél kicsit kiemelkedik ebből a tömegből, így sokan azt vártuk, ez a két ország fogja, - főleg a hazai rendezésű VB-n- egymás ellen lejátszani a döntőt.

Sajnos nem így lett, mert a magyar csajok, akikre el lehet mondani, hogy végig nagyon-nagyon jól játszottak és eredményesek voltak az egyik legfontosabb pillanatban a gyenge Kanada ellen leblokkoltak és ezzel még az éremért való küzdelem lehetőségét is sajnos elveszítették. Azt az egy meccset leszámítva, csodálatosan játszottak, de cseszhetjük, ha a várt érem elmaradt.

A magyarok elvérzése után, azért elég egyértelmű lett a végére, hogy ezt a döntőt itt majd a végén az USA nem mással, mint Spanyolországgal fogja lejátszani. És az is tiszta volt ebből, hogy a spanyolok megszerzik az ezüstérmet. Az első két negyedben a döntőben még szorosan tudtak legalább tapadni a spanyolok az amerikaiakra. Az első negyedet az USA 2-1-re, a másodikat 3-2-re nyerte meg. A harmadik negyedben, amikor már fáradtak a nagy tempó miatt a spanyolok, már 5-2-es amerikai siker következett. És a legvégén az utolsó negyedben 3-1.  Így az USA jelentős fölénnyel 13-6 arányban megnyerte a döntőt és világbajnok lett Budapesten. Spanyolország büszke lehet az elért második helyre és a vele járó ezüstre.

A bronzmérkőzést, Oroszország játszotta a magyarokat kiverő Kanada ellen. Egy negyedet leszámítva a masszív kanadai védekezés itt is működött. Az első negyedben ez hozott 3-3-at, a harmadik és negyedik negyedben pedig 2-2-öt. Csakhogy a második negyedben az oroszok fejben ott voltak, nem úgy mint mi és mivel azt 4-2-re megnyerték, ők lettek a harmadikak, övék lett a bronz, Kanada leszorult a negyedik helyre.

A magyar lányok szoros meccset vívtak Olaszország ellen az 5. helyért. Az első negyedet 3-2-re nyertük, ahogy a másodikat is. Utána a harmadik és negyedik negyednél már 2-2-es eredmény született, így a vége 10-8 lett a javunkra és legalább az 5. hely meg lett. Az olaszok végeztek tehát a 6. helyen.

Ausztrália az utolsó mérkőzését Görögország ellen vívta meg a 7. helyért, de elvérzett. Az első negyedet a görögök 1-0-ra nyerték. A másodikat már 4-1 arányban. A harmadik negyed 3-3-as döntetlent hozott, majd az utolsó negyedet az ausztrálok nyerték 2-0-ra, de ez már nem segített rajtuk, a görögök 8-6 arányban nyerni tudtak, így az övék lett a 7. hely, Ausztrália 8. helyen zárta a VB-t.

Ismét le kell szögezni így a végére, hogy a magyar csajok, a Kanada elleni meccset leszámítva jól játszottak és minden összecsapásukat megnyerték. A csalódás ellenére amit a helyezés okoz és a Kanada ellen mutatott gyenge , ötlettelen játék, elégedettek lehetünk a játékukkal és reméljük legközelebb fejben nem lesz még egy ilyen kiadásuk, ebből ők is és a stáb is sokat tanult.