2018. május 28. - Csanád, Emil

EL: a nyolc legjobb

2018. március 16. Szerző: Rózsa Misi
Az Európa Liga küzdelmei is lezárultak az 1/8-ad döntő során. Az oda-visszavágós mérkőzésen kialakult, hogy kik léphetek tovább innen.

Az Arsenal az első mérkőzésen, mondjuk úgy, hogy meglepetésre 2-0-ra le tudta győzni az AC Milan csapatát. Az olaszoknak kevés reményük maradt a visszavágóra, de itt mindent feltettek egy lapra. És amikor a 31. percben ők szerezték meg a vezetést, nyitottnak is festett azonnal az összecsapás. Csakhogy a bekapott gól nem zavarta össze az angolokat, hanem inkább felrázta őket. Négy perc múlva már egyenlítettek is, igaz büntetőből, de az mindegy.

A második félidőben lényegesen jobban játszott az Arsenal és az újabb két góljával ki is alakította a 3-1-es végeredményt, ami azt jelentette, hogy 5-1-el léphettek tovább az olaszokon.

A Lyon reménykedhetett jobban a CSZKA Moszkva ellen. Hiszen idegenben 1-0-ra nyerni tudtak az oroszok ellen. Az első félidő elején az oroszok szereztek vezetést és ezzel egalizáltak minden értelemben. De aztán a második félidőben a Lyon az egyenlítésével itt a vezetést is összesítésben átvette és már biztos volt, hogy nem lesz hosszabbítás. De ekkor jött az oroszok 5 perce, ami alatt két újabb találatot szereztek. A 71. percben a Lyon szépített és közel került az egyenlítéshez is, de mivel ez nem jött össze számára, meglepetésre ők estek ki és az oroszok mentek tovább. 2-3, ami összesítésben igaz 3-3 de idegenben rúgott több góllal az oroszok kerültek a legjobb 8 közé.

Az előző forduló nagy meglepetése az volt, hogy a Salzburg idegenben meg tudta verni a Dortmundot 2-1-re. De egy német csapat ellen, még ezel se mehettek egészen biztosra a visszavágón. Viszont a visszavágón durrant az igazi nagy bomba, hiszen a Salzburg remekül védekezve, megúszta 0-0-al a találkozót és ez azt jelentette, hogy 2-1-es összesítéssel kiverték az esélyesebb német csapatot.

Az Olympigue de Marseille otthon 3-1-re legyőzte az Athletic Bilbao csapatát. A visszavágó izgalmasnak ígérkezett. Nem lett az. A franciák az első félidőben előnyhöz jutottak idegenben is. Sőt a második félidőben ezt növelni is tudták. Igaz a spanyoloknak összejött egy szépítő találat, de aztán emberhátrányba kerültek és ez minden reményüket elvette. 1-2. Így aztán a franciák kettős győzelemmel mentek tovább.

A Lazio otthon 2-2-öt játszott a Dinamo Kijev ellen. Ez elég veszélyes eredmény volt számára a visszavágóra, ahol idegenben kellett bizonyítania. De a Lazio egy klasszis csapat, és mindkét félidőben egy gólt szerezve idegenben verekedte ki a továbbjutást. 0-2.

A Sporting otthon az első mérkőzésen sima 2-0-ra nyert a Plzen ellen. A visszavágón úgy festett sima lehet a továbbjutás. Nem lett az, hiszen a rendes játékidőben a Plzne 2-0-ra nyerni tudott, így jöhetett a hosszabbítás, ahol a szerencse a portugálok mellé állt és itt megszerezték a továbbjutáshoz szükséges döntő találatot.

Az RB Leipzig otthon megverte 2-1re a Zenit csapatát. Ez szűkös előnynek mondható. De az oroszok nem igen voltak jó formában ezen a találkozón és az itt született 1-1-es végeredménynek köszönhetően, a németek mehettek tovább.

Az Atletico Madrid számára az orosz Lokomotív Moszkva nem jelenthetett érdemi akadályt. Az első mérkőzésen otthon 3-0-ra nyertek ellene, a visszavágón idegenben 5-0-ra, így 8-0-s összesítéssel léptek innen tovább.