2018. szeptember 19. - Vilhelmina

EL: küzd a legjobb 16

2018. március 9. Szerző: Rózsa Misi
Az Európa Liga abba a szakaszába érkezett, amikor már csak 16 csapat van versenyben egymással. Ezek ezen a héten lejátszották első mérkőzésüket egymás ellen.

A CSZKA Moszkva jól kezdte a mérkőzést a Lyon ellen és azt is mondhatjuk, hogy fölényben futballozott az első félidőben. A második félidőre belelendül a Lyon is jobban, és ez a 68. percben gólhoz segítette őket, ami előnyt végig meg is tudtak őrizni ellenfelükkel szemben. 0-1

Többet volt a labda ugyan a Dortmundnál az első félidőben, de a Salzburg veszélyesebben játszott nála. Amikor a második félidőben egy jogos büntető után vezetést szereztek a vendégek, a Dortmund jobban kinyílt az egyenlítés érdekében, de nem, hogy nem sikerült ez itt nekik, de pár perccel később az osztrákok tovább növelték az előnyüket, amire 6 perccel később ugyan a németek szépítő találattal válaszoltak, de már nem tudtak az eredményen változtatni. 1-2

Az Atletico Madrid az első mérkőzését az orosz Lokomotív Moszkva ellen otthon játszhatta le. És itt nem történt semmi meglepetés, a spanyolok minden játékrészükben jobbak voltak, határozottan dominálták a találkozót és már az első félidőben betaláltak ellenfelüknek, aztán a másodikban két újabb találatukkal, vélhetőleg a továbbjutás kérdését is eldöntötték. 3-0

Az AC Milan, a vártnál gyengébb színvonalú mérkőzést vívott meg a hozzá látogató Arsenal ellen. Az olaszoknál volt ugyan többet a labda, de a vendégek játszottak veszélyesebben, már az első félidőben ki is alakították a végeredményt. A második játékrészben az olaszok nyomtak, az angolok védekeztek, de az egész találkozó során ez a két csapat, összesen 5 esetben találták el az ellenfél kapuját, az olaszok egyszer, az angolok négyszer. És az angolok 50%-os sikere győzelmet hozott, nehéz helyzetben a Milán. 0-2

A Sporting a Plzen csapatát fogadta ezúttal. Az első félidő végén lőtték az első góljukat, a második félidő elején a másodikat. A vendégek végig alárendelt szerepbe lettek itt kényszerítve és aztán a lefújásnál még örülhettek is annak, hogy ennyivel megúszták a kaland első részét. 2-0

Harcos, jó kis mérkőzést hozott az RB Leipzig mérkőzése a Zenit ellen. A németek most szebbik arcukat mutatták, nagyot küzdöttek és szépen is játszottak. Az első félidőben ugyan nem esett gól, de a másodikban gyorsan egymás után kettőt is szereztek a hazaiak, és az oroszok a vége felé megszerzett szépségtapaszuk által tették nyitottá a továbbjutás kérdését. 2-1

Az Olympique de Marseille az Athletic Bilbao ellen vívott meg hazai pályán az első mérkőzésen. A franciák már az első percben megszerezték itt a vezetést, amit a 14.-ben még növelni is tudtak. Igaz ekkor még jött az első félidő hosszabbításának utolsó másodpercében kiharcolt büntetőből válasz erre a spanyoloktól. De a második játékrészt is a hazaiak tudták dominálni, olya annyira, hogy itt újabb találatot elérve alakították ki a végeredményt. 3-1

Nem semmi meccset hozott a Lazio-Dinamo Kijev összecsapás. Az első félidőben is keményen birkóztak egymással a fiúk, de itt gól nem esett. Aztán a második félidőben az ukránok jutottak előnyhöz. De két perc kellett ahhoz, hogy az olaszok előbb egyenlítsenek, majd nem sokkal később meg is fordítsák a meccset. De az ukránok nem adták fel, jöttek előre és sikerült is egyenlíteniük. A 2-2 az oroszoknak látszik kedvezőbb eredménynek.

A visszavágókat nemzeti ünnepünkön, március 15.-én játsszák majd le a csapatok egymással.