2018. december 12. - Gabriella

Elindult a BL igazi nagy menetelése

2018. szeptember 19. Szerző: Rózsa Misi
Kedden elindultak a BL csoportköreinek csatái. Ma még mindenkinek meg van a reménye a továbbjutásra, nagy álmokat dédelgetnek a csapatok, igen színvonalas jó összecsapásokat hoztak már az első meccsek is.

Igaz, hogy vendégségben is a Dortmund birtokolta többet a labdát, de a hazai csapat az Club Brugge abszolút egyenlő partnere tudott lenni a nagy csapatnak. Mindkét csapat előtt adódtak komolyabb helyzetek, de érdekes módon ezekben a hazaiak voltak a veszélyesebbek. A második félidőben már a Dortmund játszott jobban, de egészen a 85. percig remekül tartotta magát a Brugge, ám akkor összehozta a Dortmund a vezetést és ezzel el is döntötte a mérkőzést. 0-1

Óriási csata alakult ki az Inter és a Tottenham között.  Az első félidő gólt ugyan még nem hozott, de az Inter előtt több nagy lehetőség is adódott a gólszerzésre. A második félidőbe belehúzott a Tottenham is és ez meg is hozta az eredményt számukra, mert az 53. percben már náluk volt a vezetés. De az Inter nem adta fel, jött tovább előre. A nagy nyomás következtében a 86. percben ki is verekedték az egyenlítést. Amikor mindenki már azt hitte ez így marad, az Inter a játék hosszabbításában egy újabb találattal meg is tudta fordítani a párharcukat. 2-1

A Barcelona a PSV Eindhoven csapatát fogadta az első körben. Érdekesen indult a találkozó, mert az első perceket a vendégek dominálták. De aztán jött Messi és egy félelmetes nagy szabadrúgásgóllal a 32. percben már a katalánoknál volt az előny. Nem játszott rosszul a PSV, de a Barca ellen a jó játék is kevés volt. A 75. percben a Barca tovább növelte az előnyét, majd 77.-ben megint Messi érkezett jókor és nagy gólt vágott. A 79. perctől a hazai csapat emberhátrányba került, de ez sem változtatott a játék képén. A 87. percben Messi harmadszor is betalált és ez alakította ki a végeredményt. 4-0

Az első félidő rendkívül kiegyenlített játékot hozott a Schalke és a Porto között. A Porto már a 13. percben büntetőhöz jutott, de a Schalke kapusa hárítani tudta. Az első félidő gólt nem hozott, a második ott folytatódott, ahol az első abba maradt a két csapat mezőnyben gyömöszölte egymást keményen. A 64. percben aztán a németek megszerezték az áhított előnyt. Egy kissé vitatható 16-oson belüli helyzet után a portugálok ismét 11-est kaptak, de ezt már nem hagyták ki, így kialakult a végeredmény is ezzel. 1-1

Igazából egy félidőt játszott egymással érdemben a Monaco és az Atletico Madrid. Kiváló első félidő volt ez, aminek a 18. percében szerzett előnyt a hazai gárda. De a 31. percben a spanyolok egyenlíteni tudtak és az első félidő hosszabbításában meg is fordították a találkozót.

A második félidő rendkívül lapos játékot hozott, igazából helyzetekig sem igen jutottak el a csapatok. A mezőnyben is visszafogott játéknak lehettünk szemtanúi. a végeredmény 1-2

A forduló talán legjobb meccsét a Liverpool játszotta a PSG ellen. Annak ellenére, hogy tulajdonképpen végig kiegyenlített küzdelmet vívtak egymással, a Liverpool volt a veszélyesebb. A 30. percben előnyt is szereztek, aztán a 36.-ban már két gólosra is tudták növelni azt egy büntető által. Igaz a PSG a 40. percben megszerezte a szépítő találatát.

A második félidőben talán még az elsőnél is veszélyesebben játszott a Liverpool, ennek ellenére szinte a semmiből a 83. percben egyenlíteni tudott a francia gárda. És amikor már mindenki elkönyvelte, hogy osztozni fognak a csapatok a pontokon, akkor a 92. percben a Liverpool újabb gólt szerezve megint átvette a vezetést, ami nem is változott ezután már. 3-2

Az első félidő minden szempontból kiegyenlített küzdelmet hozott az Galatasaray és a Lokomotív Moszkva között. Abban az egyben nem volt egyenlő a félidő, hogy már itt a 9. percben a törökök szereztek előnyt maguknak. A második félidőben nagyon igyekeztek az oroszok egyenlíteni, de ez nem jött össze nekik, sőt a 67. percben már két gólos hátrányban is voltak. Hiába kaptak a 87. percben emberelőnyt, ez sem segített rajtuk, sőt a 94. percben egy megítélt büntetőből újabb gólt szereztek a törökök. 3-0

A Crvena zvezda az olasz Napoli csapatát fogadta. Az olaszok végig hatalmas nyomást igyekeztek gyakorolni ellenfelükre, aki elkeseredetten védekezett, de annyira jól oldották itt meg a szerbek a védekezésüket, hogy hiába volt a kapujuk hatalmas nyomás alatt véggig, ki tudták húzni kapott gól nélkül a 90 percet, igaz helyzetig ők maguk nem igen jutottak el. 0-0

Az első meccseket végig nézve, nagy izgalmakat jósolhatunk a folytatásra is.