A nők két csoportban mérkőznek a Téli Olimpia jégkorong versenyeiben.

Svédország

Japán

Korea

Három mérkőzést már le is játszottak nyitányként.

Finnország az első harmadban kiadós meglepetésre, meg tudta szerezni a vezetést az USA csapata ellen. És a második harmadban sokáig tartani is tudták az előnyüket, de ekkor beindult az amerikai gőzhenger, ami előbb egyenlített, majd nem sokkal később meg is fordították a mérkőzést. A harmadik harmadban csak az amerikaiak találtak be, így a vége Finnország-USA 1-4 lett, a meglepetés tehát elmaradt.

Svájc esélyt sem hagyott Koreának. Már az első harmadban három gólos előnyre tettek szert. A második harmadban is hármat vágtak a lényegesen gyengébb ellenfélnek, igaz a harmadikban már csak kettőt, így alakult ki a fölényes 8-0-s győzelmük.

Japán csapata Svédországgal találkozott az első mérkőzés során. Az első harmadban már a svédeknél volt az előny, igaz a második harmadban a japánok egyenlíteni tudtak. De jött a harmadik harmad amiben a svédek újabb góljukkal a maguk javára fordították a mérkőzést és Japán-Svédország 1-2 lett a végére.