2018. augusztus 18. - Ilona

Ezüstök Düsseldorfban

2018. február 25. Szerző: Szele Tamás
Hölgyeim és uraim, megdöbbentő felfedezésről kell beszámolnom, mely alapjaiban fogja megrázni a sportvilágot: Phjongcshangon kívül is van élet. Mi több: a mai záróünnepség után leginkább máshol lesz – gyönyörűek voltak a téli olimpiai játékok, de a világ megy tovább és a magyar sportolók is szorgosan gyűjtögetik az érmeket világszerte. Most éppen a cselgáncsozó hölgyek, Düsseldorfban.

Hogy pontosan és tárgyilagosan számoljunk be az eseményekről: a 48 kilogrammos Csernoviczki Éva és az 57 kilós Karakas Hedvig ezüstérmet nyert a cselgáncs világkupa-sorozat düsseldorfi Grand Slam-versenyén.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a 31 éves, olimpiai harmadik Csernoviczki francia és holland ellenfelét is ipponnal verte az előcsatározások során, majd az elődöntőben ugyancsak nem küzdötte végig a meccsét a pánamerikai ezüstérmes mexikói Edna Carrillo ellen. A fináléban a tatabányaiak kétszeres Európa-bajnoka az ukrán Darija Bilogyiddal szállt szembe, akitől kikapott tavaly a varsói Eb elődöntőjében, és aki utána 16 évesen Európa-bajnok lett. Csernoviczkinek nem sikerült a visszavágás, mivel az eredménytelen négy percet követő hosszabbítás 31. másodpercében ellenfele egy belső combdobásra ippont kapott, és nyert.

A vb-harmadik Karakas román, bolgár és panamai rivális búcsúztatásával jutott a négy közé, ahol vazaarival bizonyult jobbnak az orosz Anasztaszja Konykinánál. A döntőben a brit Nekoda Smythe-Davisszel akaszkodott össze, akit legyőzött korábbi három találkozójukon. A negyedik csata egy-egy vazaarival jutott el a hosszabbításig, melyben 2:50 perc elteltével az ugyancsak vb-bronzérmes brit megkontrázott egy támadást, a földre vitte Karakast, és ipponnal győzött.

A háromnapos németországi viadalon 65 ország 444 dzsúdósa lép tatamira, magyar részről Csoknyai László (81 kg) és Cirjenics Miklós (100) lesz még érdekelt.

Köszönjük, hölgyeim, gyönyörű volt: nem olimpiai arany, de fontos állomás az ahhoz vezető úton.