2017. november 23. - Kelemen, Klementina

A férfiak is megcsinálták

2017. július 23. Szerző: Rózsa Misi
A Vízilabda VB-n a nők esetében is nagyon szép eredmény volt, hogy sikerült megszerezniük veretlenül a csoportelsőséget. A férfiaknak ugyanezt elérni már lényegesen nehezebb feladat volt, de lelőve a poént előre boldogan ordítjuk el, hogy: MEGCSINÁLTÁK!

Az utolsó csoportmérkőzésen Franciaország volt az ellenfelünk. Hogy győzni kell ellenük, az egyértelmű volt, de itt nagyon fontos volt az is, hogy ezt jelentős gólkülönbség mellett érjük el. Tudták ezt a fiúk, így már az elején belehúztak rendesen. Az első negyedet 6-1-re nyertük meg. Kicsit melegedni kezdett a pite, amikor a második negyedet 3-2-re a franciák nyerték meg. Aztán a harmadik negyedet mi hoztuk 3-1-re, és az utolsó negyedet, hogy csak 2-2-re hoztuk már az is elég volt a sikerhez. Hiszen a 13-7-es győzelmünk, a gólarány elég volt ahhoz, hogy a csoport első helyén tudjunk végezni.

A csoport másik mérkőzését az olaszok az ausztrálok ellen vetették medencébe magukat. Az első negyedet 5-2-re nyerték, a másodikban már 3-0- lett a vége nekik. A harmadik negyedben 3-2-re az ausztrálok voltak a jobbak, majd az utolsó negyedben megint 3-0-ra az olaszok mentek.

Az A csoportban közben Montenegró az utolsó csoportmeccsét a kazahok ellen játszotta és a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy 13-5-re nyerni tudtak.

A csoport másik mérkőzésén Brazília és Kanada egy nagyon küzdelmes, nagyon szoros, de elég gyenge mérkőzésen 6-6-os döntetlent játszott.

A C csoportban, ahogy azt várni is lehetett, Szerbia megverte Görögország válogatottját 11-6 arányban.

A másik mérkőzésen Spanyolország szintén a papírformának megfelelően kiadósan elverte Dél-Afrikát, ott 16-4 lett a vége.

A D csoportban az USA, igen érdekes és jó mérkőzésen 14-11-re megverte Oroszországot.

A másik meccsen sem borult a papírforma, hiszen a horvátok 16-6-al léptek túl Japán csapatán.

Az A csoport végeredménye: Montenegró, Brazília, Kazahsztán, Kanada.

A B csoport végeredménye: Magyarország, Olaszország, Ausztrália, Franciaország

A C csoport végeredménye: Szerbia, Görögország, Spanyolország, Dél-Afrika

A D csoport végeredménye : Horvátország, Oroszország, Japán, USA

Magyarország ott van tehát a csoportelsősége által a negyeddöntőben, ez már biztos. Mellette ezt mondhatjuk Jugoszlávia érte még el, hiszen a szerbek, horvátok, montenegróiak jutottak el azonnal ide.

Hogy kik csatlakozhatnak majd még hozzájuk, azt a :

Görögország – Japán

Spanyolország – Oroszország

Brazília – Ausztrália

Kazahsztán – Olaszország

mérkőzések fogják majd eldönteni. A Spanyolország – Oroszország mérkőzés győztese lesz majd a negyeddöntőben a magyarok következő ellenfele. Nagyon közel kerültünk ahhoz, hogy meg legyen a végére a magyar-szerb álomdöntő, igaz ahhoz majd vélhetőleg az elődöntőben még Montenegrót is le kell majd győznünk.