2018. szeptember 22. - Móric

Hetet egy csapásra

2018. május 20. Szerző: Szele Tamás
Népmesei a cím, de illik is a mesés sikerhez, amit a szegedi kajak-kenu világkupán értünk el: hét éremnek is örvendezhet a magyar közönség, hétnek – és a kilenc döntőből mindegyikben volt legalább egy magyar egység. Aranyunk ugyan nincs, de ennyi ezüst és bronz is gyönyörűen csillog – és nem kétséges, hogy lesz ezekből arany is!

A szombati döntős program egyből két magyarral indult, a női kajak egyesek 500-as futamában Bodonyi Dóra és Medvecky Erika is érintett volt, Bodonyi ezüstérmet szerzett az új-zélandi Caitlin Ryan mögött, Medveczky viszont csak a hatodik lett.

A férfi 1000-es egyes kajakdöntőben Kopasz Bálint is ezüstöt szerzett, őt a portugál Fernando Pimenta tudta csak legyőzni. Nem sikerült jól ugyanez a táv a kenusoknál Bodonyi Andrásnak, aki hatodik lett, érmes lett viszont kenu kettesben 200 méteren a Takács Kincső, Balla Virág kettős, akik egy kínai és egy orosz egység mögött értek a dobogóra.

Két magyar egység volt a férfi kajak kettes 200-as döntőjében is, de sem az Apagyi Levente, Hérics Dávid, de a Csizmadia Kolos, Varga Márk páros nem lett dobogós, előbbi a hatodik, utóbbi a nyolcadik helyen zárta a vk-futamot. Szintén dupla magyar döntő volt női kajak kettes 500-on, ahol a Vad Ninetta, Takács Tamara kettős a negyedik, a Szabó Ágnes, Racskó Fruzsina egység pedig a hatodik lett.

A nap harmadik magyar ezüstérmét a Hajdú Jonatán, Fekete Ádám kenukettes szerezte 500-on (egy lengyel egység mögött), ugyanitt Slohoczki Ádám és Szőke Attila a hatodik helyen zárt. A kenus Takács Kincső és Balla Virág 500-on is szerzett egy érmet, itt a harmadik legjobbak voltak kanadai és kínai riválisuk mögött, a szám döntőjlben Kisbán Zsófia és Bragato Giada hatodik lett.

Az utolsó szombati A döntőben Nádas Bence és Erdőssy Csaba szereztek bronzérmet spanyol és orosz egység mögött a férfi kajak kettes 500-as futamában, itt Németh Viktor Máté és Koleszár Mátyás hatodik helyen értek célba.

A szombati paradöntőkben is jutott egy érem a hazai csapatnak a VL2 200 méteren harmadik Juhász Tamás révén.

A vasárnapig tartó szegedi versenyre 60 ország közel 700 sportolója nevezett, a magyar csapat 62 fős.

Türelmetlenül várjuk a vasárnapi középfutamokat, addig is, álljanak itt a szombati döntők eredményei: