2019. november 13. - Szilvia

Magyar kupa: kivérzett élvonalbeliek

2018. december 7. Szerző: Rózsa Misi
A labdarúgó Magyar Kupa sorozata eljutott oda, hogy itt már a csapatok a legjobb 16 közé kerülésért vehették fel egymással szemben a versenyt. Nagyon sok helyen történt meglepetés és bizony volt három NBI-es csapat, amelyik nagy szégyenre kiesett, lényegesen gyengébb ellenféllel szemben a Kupából.

Nézzük azokat az élvonalbeli csapatokat, akik könnyedén oldották meg a feladatot:

A Felcsút, 6-0-ra győzte le a Pénzügyőr SE-t és jutott a legjobb 16 közé be.

A Mezőkövesd szintén 6-0-al lépett túl a III. Kerületi TVE csapatán.

A Honvéd 4-0-al búcsúztatta a Tiszaújvárost.

A Fradi is 4 gólt rúgva, kapott gól nélkül hozta le a Sényő elleni meccset.

A Haladás 4-2-vel léphetett tovább az Iváncsa ellen.

Ezek a csapatok arattak könnyű győzelmet, másoknak sokkal keményebben meg kellett küzdeniük a továbblépés jogáért.

A Kisvárda a rendes játékidőben 1-1-et játszott a Szentlőrinc SE ellen és csak a hosszabbításban megszerzett három góljával lett sima győzelem számára a meccs. 1-4

A Paks a rendes játékidőben 2-2-re végzett a BFC Siófok ellen. És ennek is örülhetett, mert csak a 84. percben, büntetőből tudott egyenlíteni. A hosszabbítás nem hozott gólt, a 11-es párbaj a Paksnak kedvezett és ők juthattak ezzel tovább.

A Vasas abszolút egyenrangú ellenfele volt a Debrecennek és az élvonalbeli gárda nagyon megszenvedett ellene, de végül 2-1-re nyerni tudtak.

Az NB I bajnoka a MOL Vidi, csak nagyon nyögve nyelősen, tudott tovább lépni a Budafokon 2-1es eredménnyel.

De ezek a csapatok, ha nehezen is, de tovább tudtak menni. Másoknak nem jött össze.

Hatalmas meglepetésre, az Ajka 2-1-es eredménnyel kiejtette az MTK-t.

Nem kisebb meglepetés az sem, hogy a Kaposvár 1-0-al kiejtette az Újpestet.

És kiesett a Diósgyőr is, őket a Budaörs verte meg 5-3-ra.

A legjobb 16 közé jutott csapatnál meg van már a következő forduló sorsolása is. Itt már nem egy meccs fog dönteni, hanem oda-visszavágós lebonyolítás mellett kerül ki a legjobb nyolc köz jutók, személye. Az első mérkőzéseket 2019 február 20.-án, a visszavágókat majd február 27.-én játsszák le.