2018. november 19. - Erzsébet

Megvan a bravúr

2018. június 22. Szerző: Rózsa Misi
A férfi vízilabda Világliga küzdelmei az egyenes kieséses szakaszba fordultak. Nem lehettünk túl boldogok attól, hogy itt azonnal Horvátországot kaptuk ellenfélnek. De a magyar csapat és annak szakmai vezetése bízott a csapatban és önbizalommal telve ugrottak a srácok a medencébe.

Az első negyed nagy harcot hozott, azonnal de gól nagyon sokáig nem született. Aztán az utolsó percben a horvátok megszerezték az előnyt, de nem sokkal később mi egyenlíteni tudtunk. 1-1 A második negyedben is forrt a víz a csapatok körül, de itt is 1-1 lett a vége. Aztán a harmadik negyedben végre elkezdtek jönni a gólok is szépen. Ezt a negyedet 3-2-re meg is tudtuk nyerni. A negyedik negyedben a horvátok bizonyultak egy góllal jobbnak, így jöhetett a hosszabbítás. A hosszabbítás nem döntött semmiről, de ebben szerepet játszott egy rossz bírói döntés is, ami a horvátokat segítette. Nagy izgalommal várhattuk, hogy mit hoz majd a büntető párbaj. De szerencsére ebben a mieink bizonyultak higgadtabbnak, jobbnak és 4-2-re megnyertük azt, így a horvátok kiestek, mi pedig ott vagyunk az elődöntőben.

Mindenki azt várta, hogy a magyarok ellenfele az USA lehet majd az elődöntőben, ha tovább lépünk a horvátokon. Hiszen az erős amerikai csapat a gyengébb Japán ellen szállt harcba az elődöntőbe jutásért. Az első negyedet meg is nyerte az USA 3-2-re. A második negyedet nagy meglepetésre Japán tudta hozni 4-3-ra, de itt még mindenki úgy gondolta az amerikaiak belehúznak a folytatásban és fordítani fognak. De nem ez történt, hiszen a harmadik negyedet is Japán nyerte meg, 2-1-re. Az utolsó negyedre nagyon jöttek volna előre az amerikaiak, de az ázsiaiak jó formát kifogva, kivédekezték őket és 3-3-as negyedik negyed eredményükkel nem kis meglepetésre 11-10-el kiejtették az USA-t és ők lesznek az ellenfeleink az elődöntőben.

Tehát az a Japán vár ránk az elődöntő során, amelyiket a csoportkörökben simán vertünk 14-7-re.

Ausztráliát a másik ágon 9-4-re verte meg Spanyolország, míg Montenegró 14-6-ra kiütötte Kazahsztánt. Így alakult ki, hogy az elődöntő egyik ágán Magyarország-Japán párharc lesz, a másikon pedig Montenegró-Spanyolország. Szintre már a döntőben is érezhetik magukat a mieink, de ne bízzuk el magunkat, ne igyunk még előre a medve bőrére. Bárhogy is alakuljon a másik mérkőzés, az biztos, hogy a döntőben erős ellenfél ellen kell majd megküzdenünk, ha tovább lépünk Japánon.