2018. június 25. - Vilmos

Nagy kudarc?

2017. december 13. Szerző: Rózsa Miis
A magyar női kézilabda válogatott rendkívül könnyen érte el, hogy kikerülhessen a Világbajnokságra, de nem kerültünk könnyű csoportba.

Hiszen ahol Svédország, Norvégia, Lengyelország, Csehország, Argentína az ellenfelek, ott nem beszélhetünk könnyű csoportról. Természetesen Argentína volt itt a kakukk tojás, mert ők nincsenek még nagyon egy súlycsoportban a többiekkel. A svédek és norvégok rendkívül erősek, viszont a csehek és lengyelek velünk közel azonos erőt képviselnek.

A svédeknek és a norvégoknak egyaránt 4 győzelme és egy veresége volt a csoportban, amivel mindketten 8-8 pontot szereztek. A magyarok 3 győzelemmel és két vereséggel a harmadik helyen jutottak tovább 6 pontot szerezve. Mögöttünk a cseheknek sikerült még kiverekedniük a továbbjutást 4 pontjukkal a szintén négy pontos Lengyelország előtt, míg az argentinok az összes lejátszott mérkőzésüket a papírformának megfelelően elveszítették.

A legjobb 16 között, nagy balszerencsénkre a kiváló formában lévő franciákat kaptuk ellenfélnek. A franciák saját csoportjukban a második helyen tudtak végezni, közvetlenül a meglepően jól menetelő románok mögött.

A franciák nagyon szoros meccsre voltak kényszerítve velünk szemben. Az első félidőben a magyarok több hibát is elkövettek, amit az ellenfél remekül használt ki, így az első félidőben 11-14 lett a javukra. A három gólos előny a mutatott játék mellett nem is tűnt olyan soknak, reménykedni lehetett abban, hogy a lányok, ha összekapják magukat, akkor képesek lehetnek fordítani. És a játék lényegesen jobb is lett a második félidőben, sokkal kevesebb hiba csúszott bele, de az itt elért 15-15-ös eredmény nem segített rajtunk, mert így a franciák nyertek 26-29-re és léphettek tovább.

A csoportunkban mögöttünk végző csehek, egy hatalmas küzdelmet hozó összecsapáson le tudták győzni 28-27-re a románokat és ott lehetnek a legjobb 8 között ezzel.

A hollandok japánt győzték le és így kerülhettek be 26-24-es sikerükkel a legjobb nyolc közé.

Norvégia meg sem izzadt igazán a spanyolok ellen, nagyon könnyed játék mellett is simán nyertek 31-23-ra.

Oroszország viszont vért kellett izzadjon Dél-Korea ellen azért, hogy 36-35-ös sikerükkel ők léphessenek tovább.

A svédek Szlovéniát kapták ellenfélnek és nagyon-nagyon könnyedén, 33-21-re ki is ütötték őket.

Dánia kisebb meglepetésre, 21-17-re le tudta győzni a németeket és ott lehet a legjobb 8 között ezzel.

Presztízs harcot vívott egymással Szerbia és Montenegró és végül a montenegróiak tudtak diadalmaskodni 31-29-re.

A legjobb nyolc között érdekes párosításokat találhatunk.

Csehország a hollandok ellen fog játszani.

A norvégok az oroszokat kapták feladatnak.

Svédország, Dánián kéne továbblépjen. A minket kiejtő franciák ellenfele Montenegró lesz most.

A meccseket kedden és szerdán fogják lejátszani a csapatok.