2018. október 16. - Gál

NB1 tippelde 16. forduló

2017. november 16. Szerző: Rózsa Misi
Akkor a válogatott két barátságos mérkőzése miatt szüneteltetett OTP Bank Liga végre a hétvégén folytatódhat. Hogy ez a két mérkőzés nem érte meg a szünetet, az egy külön történet. De elevenítsük fel gyorsan, mi is történt a szünet előtti fordulóban.

Hogy a Videoton sokkal jobb csapat, mint a Mezőkövesd, az nem lehetett senki számára kétség, ahogy az sem, hogy ezt a mérkőzést hazai pályán meg fogják nyerni. Az meglepetés volt, hogy lazára vett játék mellett is ennyire simán és egyértelműen tudtak győzni. Az első gólt már a 7. percben megszerezték, majd még az első félidőben vágtak az ellenállást alig mutató Mezőkövesdnek még kettőt. A második félidőben még az addig is lassúnak mondható tempóból is visszavett a Videoton, de a Mezőkövesd helyzetig sem igen jutott el, viszont kaptak egy újabb gólt és ezzel alakult ki a 4-0-s végeredmény.

A Vasas mezőnyben nagy fölényben játszott az Újpest ellen, az alapvetően unalmas találkozón. De kevés helyzet volt, kevés kapura lövés. A második félidőben picit talán gyorsult a tempó, az Újpest átvette a kezdeményezést is, és a 69. percben előnyhöz is jutottak, amit a játék végéig tartani tudtak a későn ébredő hazaiakkal szemben. 0-1.

A Haladás-Paks mérkőzésen az első félidőben igazi érdemi történés nem volt. Úgy festett dög unalom melletti döntetlen lesz ennek a vége. De a második félidőre mindkét csapat edzője fel tudta paprikázni a csapatát, mert lényegesen nagyobb iramú játék indult be, sokkal több helyzettel és helyenként kifejezette kemény küzdelemmel. A Paks előbb a 82. majd a 86. percben is be tudott találni és ezzel tulajdonképpen el is döntötték a 3 pont sorsát. Igaz a hazaiak a hosszabbításban egy szépítő találatot még el tudtak érni, de ez a lényegen nem változtatott. 1-2.

A Ferencváros nagyon nagyot focizott otthon a Debrecen ellen. Jó és nagy iramú csata alakult ki a felek között, enyhez Ferencváros fölény mellett. De a Debrecen is veszélyes volt és kifejezetten közönségszórakoztató játékkal jött elő most ez a két csapat. A második félidőben jött a Fradi két perce. Előbb az 58. percben, majd 2 perc múlva ismét betaláltak ellenfelüknek. A Debrecen ezután támadásba ment át és volt sok helyzete, amiből egyet a 84. percben érvényesíteni tudott és ezzel alakították ki a jó mérkőzésen a 2-1-es végeredményt.

Nagy meglepetést hozott a Diósgyőr-Balmazújváros mérkőzés. Már az eleje úgy indult, hogy az esélytelenebbnek vélt Balmazújváros jutott előnyhöz. Igaz erre nem sokkal később még egyenlítő találatot találtak a hazaiak. Nagy küzdelem, sok hiba jellemezte mindkét oldalon a mérkőzést. A hosszabbításban emberhátrányba is kerültek a hazaiak és a jogos büntető érvényesítve a Balmazújváros betalált nekik, amivel felborították a papírt. 1-2.

Nagyon izgalmas, jó és változatos mérkőzést hozott a Honvéd-Felcsút találkozó. A Honvéd végig fölényben játszott, de a szerencsével erősen hadilábon álltak a fővárosiak. Ennek ellenére, megszerezték a vezetést az első félidőben. A második félidő nagyon felpörgött. A Felcsút az 52. percben egyenlíteni tudott, majd 3 perc múlva megfordították az eredményt a javukra. Igaz 3 perc múlva Lanzafame csodálatos góllal egyenlíteni tudott. De ekkor a 71-percben ismét a Felcsút talált be nekik. A Honvéd nem adta fel és a 87. percben ismét jött Lanzafame, aki egyenlíteni tudott ismét. Ráadásul a hosszabbítás utolsó másodpercében felrakta a Honvéd az i-re a pontot azzal, hogy ismét betalált és ezzel meg is nyerték az izgalmas jó kis mérkőzést. 4-3.

Nagy meccsek várhatóak a következő forduló során is.

A Balmazújváros egy háromesélyes mérkőzésen fogadja a Haladás csapatát. Leginkább iksz van ebben a találkozóban benne, de bármelyik csapat megszerezheti akár a győzelmet is, az aktuális forma fog dönteni.

A Mezőkövesd a hullámzóan teljesítő Vasast fogja most fogadni. Normális esetben a fővárosiak az esélyesebbek, de kiszámíthatatlan, hogy melyik játékukkal rukkolnak elő és ez bizonytalanná tesz mindent.

A Paks képes ugyan meglepetésekre, akár pontot is menthetne otthon, de a Ferencváros egyértelműen esélyesebb ellene a sikerre.

A Felcsút a rossz formában lévő Diósgyőrt fogadja és ezért esélyesebb is ezen a találkozón hazai pályán.

A forduló rangadója az Újpest-Honvéd találkozó lesz, mi úgy gondoljuk, hogy a vendégek jobbak most és esélyesebbek kicsivel.

A Debrecen otthon akár lassíthatja is a Videotont, de a vendégek esélyesebbnek látszanak. De itt simán lehet meglepetés, sok jel utal erre.