2018. október 15. - Teréz

NB1 tippelde 17. forduló

2017. november 25. Szerző: Rózsa Misi
Az előző fordulóban voltak igen gól gazdag találkozók. Voltak érdekes és laposabb mérkőzések, történtek meglepőnek mondható eredmények, más helyen meg jött, amit a papír ígért előre.

Az Újpest nagyon nagy meccset játszott a Honvéd ellen a forduló rangadójában. A két csapat között, nyíltsisakos, abszolút kiegyenlített összecsapás volt szinte végig. Hol kicsit ez került fölénybe, hol a másik. Az első félidőben az Újpest már előnyhöz tudott jutni. A második félidő 61. percében az előnyt növelni is tudták és bár számtalan helyzet adódott a Honvéd előtt is, csak a 81. percben sikerült szépíteniük, de az eredményt már nem tudták megváltoztatni. 2-1.

Lehet úgy is nyerni lám, hogy a csapat gyengébbnek látszik a pályán, mint ellenfele. A Felcsúttal ez történt. A Diósgyőr többet támadott, több helyzete is volt, veszélyesebb is volt végig, mégis a 63. percben elért szerencsés góljával a Felcsút előnyhöz jutott és ezt az előnyt, a helyzeteit rendre elpuskázó Diósgyőr előtt tartani is tudta a játék végéig. 1-0

A Paks önmagához képest is ezúttal otthon a Fradi ellen nagyon gyenge produkcióval rukkolt elő. A Fradi már az 5. percben előnyhöz jutott és végig ők dominálták a találkozót, még úgyis, hogy látványosan csak félgőzzel játszottak itt, mert látták, érezhették, hogy ide ez is bőven elég lesz. A hosszabbításban azért megint betaláltak és így alakult ki közöttük a 0-2-es végeredmény.

Óriási, gólzáporos mérkőzést játszott a Mezőkövesd és a Vasas egymás ellen. Ráadásul nagyon jó irama is volt ennek a találkozónak, változatos volt a játék és kifejezetten közönségszórakoztató összecsapás lett belőle. A hazaiak szereztek előnyt a 13. percben de a Vasas a 28.-ban egyenlíteni tudott. A második félidő elején a hazaiak ismét megszerezték a vezetést, de a Vasas 4 perccel később már megint egyenlíteni tudott. Igaz a vasas egyenlítő találatára egy percen belül, újabb hazai gól lett a válasz. De két perc kellett csak ahhoz, hogy ezután megint egyenlítsen a Vasas. Tehát a két csapat, 7 perc leforgása alatt szerzett négy gólt, egyenlő arányban elosztva azokat maguk között. Ebből lett az igazságos 3-3-as végeredmény.

A Balmazújvárosnak rosszul indult a lassú iramú találkozó a Haladás ellen, mert az első félidő elején már hátrányba kerültek. A második félidőben gyorsult kicsit a játék és a nagyon sokat támadó hazai csapat előbb egyenlíteni tudott, majd meg is fordították meglepetésre a találkozót. 2-1.

Rémálom kezdet a Debrecen számára otthon a Videoton ellen. A Vidi előbb a 11. majd a 22. percben is betalált nekik és nagyon úgy festett át fognak gázolni a Lokin. De ekkor még az első félidő közepén Könyves találatával szépíteni tudtak a debreceniek. A második játékrészben kiegyenlítettebb lett a játék, de ahogy fáradt a Debrecen úgy lett egyre erősebb a Videoton. Jöttek a vendégek góljai futószalagon. Az 59. percben az első, aztán 65.-ben és a 82.-ben is. A Debrecen csak a hosszabbításban tudott kicsit szépíteni, az egy is kiütéses vereségén. 2-5.

A következő forduló is tartogat természetesen csemegéket ínyenceknek.

Az egyre jobban NB1-hez szokó Balmazújváros a Felcsút csapatát fogja fogadni. A döntetlen a legvalószínűbb eredmény közöttük, de ma már a hazai siker se lenne bombameglepetés.

Hatalmas küzdelem várható a Diósgyőr-Újpest derbitől is, ahol a hullámzó teljesítményre képes csapatok háromesélyes mérkőzést vívnak majd egymással. Lehet ezért nem is döntik el ki nyer?

A Honvédnak illene begyűjtenie mindhárom pontot a Mezőkövesd ellen. Nyilván ezt meg is fogja tenni. Bár nem lesz könnyű dolga.

A Vasas is háromesélyes találkozón lép otthon pályára a kiszámíthatatlan Debrecen ellen.

A Videoton jó eséllyel otthon le fogja győzni a hozzá látogató Paksot.

A Haladás első tétmérkőzését játszhatja majd le új stadionjában a Ferencváros ellen, de meglepő lenne, ha ebben örömét lelné majd.