2018. július 19. - Elília

NB I tippelde 24. forduló

2018. március 30. Szerző: Rózsa Misi
És akkor, ha túl vagyunk a válogatott két barátságos mérkőzésén, amik vereséggel értek véget, végre folytatódhatnak az NB I küzdelmei. Meglátjuk, hogy a kis szünet, kire milyen hatással volt, de előtte kicsit idézzük fel az elmúlt forduló eseményeit.

A Videoton az első félidőben hatalmas nyomás alá helyezte a hozzá látogató Balmazújvárost, akik hősiesen védekeztek a rohamok ellen, amit sikerrel is tettek itt meg. Igaz érdemi támadásokra nem maradt energiájuk már, de az is bíztató volt számukra, hogy meg tudták őrizni kapujukat a góltól.

A második félidőben kicsit enyhült a Videoton fölénye és a Balmazújváros is elkezdett kontrákból támadásokat vezetni. Nem is játszottak rosszul. De a Videoton a 84. percben meg tudta szerezni az előnyt és ez így is maradt a végéig. 1-0

Abszolút kiegyenlített, közepes iramú mérkőzést hozott a Vasas-Diósgyőr párharc ezúttal. Nem játszottak se túl jól se túl rosszul a csapatok. Teljes mértékben azt láthattuk, hogy egyenlő képességű és erősségű felek gyűrik egymást. A 72. percben a Vasas meg tudta szerezni az előnyt. Ez úgy is festett, hogy megtartható lesz számukra, de a hosszabbítás 4. percében másodpercekkel a lefújás előtt, összejött a Diósgyőrnek az egyenlítés. 1-1

Rendkívül lapos, unalmas mérkőzést hozott a Paks-Újpest találkozó. A nézők nem igen lehettek elégedettek azzal, amit a pályán láthattak. A legjobb amit erről a mérkőzésről a csapatok elmondhattak, hogy nem kaptak ki. 0-0

A Honvéd az első félidőben hatalmas fölényben tudott játszani a Haladás ellen, egy jó iramú, izgalmas és jó mérkőzésen. A 43. percben meg is tudták szerezni az előnyt. A második félidőben kicsit visszább vett a Honvéd a tempóból, vagy jobban csatába lendült a haladás, de kicsit kiegyenlítettebb lett a mérkőzésük. Össze is jött a Haladásnak az egyenlítés. De amikor a 78. percben emberhátrányba kerültek a vendégek, az igen nehézzé tette számukra a folytatást, bár sokáig úgy festett kihúzzák ikszre a meccset, ám a Honvéd a hosszabbítás utolsó pillanatában megszerzett újabb góljával, megint a maga javára fordította a küzdelmüket. 2-1

A Ferencváros a Felcsút csapatát fogadta. Hatalmas meglepetésre a 25. percben a Felcsút jutott előnyhöz. Ráadásul a 38. percben a hazai Ferencváros, emberhátrányba is került. Igaz, hogy emberhátrányban vannak ez nem látszott meg a játékukon, a Felcsút ezt sem tudta kihasználni és az első félidőben még a Fradi egyenlíteni tudott.

A második félidőben gyakorlatilag már csak a Fradi volt a pályán,a  Felcsút teljesen beszorult és elkeseredetten védekezett 11emberrel. A 81. perctől már csak 10 emberrel, mert ők is megfogyatkoztak létszámban. A Fradi a 90. percben megint átvette a vezetést, majd a hosszabbításban jelentőssé is tette a különbséget eredményben is. 3-1

Kiegyenlített párharc alakult ki a Debrecen és a Mezőkövesd között. A Loki a 16. percben már egy szép találattal előnyhöz jutott, de a 36. percben egyenlített a Mezőkövesd, majd nem sokkal később a fordítás is összejött a vendégeknek. A második félidőben is keményen gyűrték egymást mezőnyben a csapatok, de nagy meglepetésre a Mezőkövesd növelni tudta az előnyét. Igaz a Debrecennek a vége felé még futotta egy szépítő találatra, de nem sikerült így se pontot mentenie. 2-3

És akkor nézzük a 24. forduló párosításait:

A Balmazújváros egy háromesélyes találkozón, otthon fogja fogadni a kiszámíthatatlan Vasast. Talán hajszállal az iksznek van a legjobb esélye itt.

A Diósgyőr otthon a Honvéd ellen szintén egy határozottan háromesélyes találkozón fog megmérkőzni. Itt is bőven benne van az iksz, de bármelyik csapat esélyes lehet a győzelem megszerzésére.

A Mezőkövesd otthon talán kicsit jobb esélyt képvisel, mint vendége a Paks, de itt se lehet biztosnak látszót mondani.

A Felcsút a Videotont fogja fogadni és nyilván a Videoton a jobb csapat így egyértelműen a vendégek az esélyesebbek itt.

És jön a nagy Derby az Újpest-Ferencváros mérkőzéssel. A Fradi persze esélyesebb, de a Fradi ellen az Újpest képes rendre nagyon felszívni magát, így itt is bármi megtörténhet akár.

A Haladás hazai pályán fogadja a hullámvölgyben vergődő Debrecent és esélyesebb is a hazai siker, mint bármi más.