2018. május 28. - Csanád, Emil

NB I tippelde 30. forduló

2018. május 11. Szerző: Rózsa Misi
Már inkább szóba se hozom, hogy milyen alacsony a nézőszám a magyar bajnoki mérkőzéseken. Alig egy-két olyan mérkőzés van, amin viszonylag valóban nagy számban lehet szurkolókat felfedezni a lelátókon. Igaz a bajnoki mérkőzések színvonala se az általában, amiért nagyon érdemes lenne kimenni, miközben olykor az ember bele tud futni olyan mérkőzésekbe is, amikért viszont megérné és ami tényleg rendben van.

A Vasas az első félidőben még kicsit fölényben tudott játszani a Paks ellen, de a vendég csapat játéka a második félidőre abszolút feljavult és egy közepes színvonalú, közepes tempójú mérkőzésen kiegyenlítetté vált a két csapat küzdelme. A sok eseményt nem hozó találkozón, a 76. percben a Paks betalált és ez el is döntötte a három pont sorsát. 0-1

A Honvéd a dobogóért csatázna elméletileg. De az idei Honvéd, már nyomaiban se nagyon emlékeztet az előző szezont megnyerő jó csapatra. Erősen hullámzó a teljesítménye, de ugyanez a hozzá látogató Debrecenről is persze elmondható, akik azzal a szégyennel érkeztek a találkozóra, hogy a Magyar Kupából, egy Felcsút kiverte őket. Érdekes mérkőzés volt ez, mert a Honvéd dominálta a találkozót. Jobban és veszélyesebben játszottak, ennek ellenére negyedóra után már két gólos előnyben voltak a vendégek. Igaz az első félidő végén Eppel még bevitt egy szépítő találatot, ami nyitottá tette a második félidőre a találkozót.
A második félidőben még jobban jött előre a Honvéd, lényegesen többet birtokolta a labdát és végig benne is volt az egyenlítés a játékukban és az sem lett volna a játék képe alapján meglepő, ha megfordítják a találkozót. De az egyenlítés helyett az 58. percben kevés támadásuk egyikéből megint a Debrecen talált be és végig a kapujuk elé szorítva, tartani is tudták az eredményt. 1-3

Jó kis mérkőzést játszott egymással a Haladás és a Felcsút. Igaz az 5. percben meglepetésre a vendégek kerültek előnybe, de a 13. percben már megint egyenlő volt az állás. Nagy nyomás alatt tartotta a Haladás az ellenfelet, de újabb gól itt már nem született. A második félidő már valamivel kiegyenlítettebb játékot hozott közöttük. De a 68. percben a Haladás megfordította a mérkőzést, majd 3 perccel később tovább is növelte az előnyét. A 82. percben a felcsút össze tudott hozni egy szépítő találatot, de ennél több gól nem esett, így a Haladás behúzta a kötelezőt. 3-2

Nagyon mély hullámvölgyben a Diósgyőr. Otthon is rendkívül gyengén kezdtek a Mezőkövesd ellen, egy nem túl izgalmas mérkőzésen. Az első félidőt a vendégek uralták és a másodikban sem tudta a Diósgyőr oroszlánbarlanggá alakítani a hazai pályát, és itt már a 88. percben a Mezőkövesd, aki végig jobb volt gólt is talált és tovább lökte ezzel lefelé a lejtőn a Diósgyőrt. 0-1

Az első félidő teljesen kiegyenlített játékot hozott a Balmazújváros és az Újpest között. Igaz a hazai csapat a 2. percben már megszerezte a vezetést jelentő találatát. A második félidőre sokat javult az Újpest játéka, de a kapu előtt rendre elfogytak valahogy. Ennek ellenére a 67. percben összejött számukra az egyenlítés ezen az erősen nyögve- nyelős párharcban. 1-1

Meglepően lapos és unalmas játékot hozott a Videoton-Ferencváros találkozó. Igaz a két gyengén teljesítő csapat közül a vendégek mutatkoztak jobbnak, hajtósabbnak, de az ő teljesítményük is lényegesen alatta maradt annak, amire képesek úgy általában. A 0-0 igazságos végeredmény volt a felejthető találkozón.

A következő fordulónak is vannak érdekesnek mondható párosításai.

A Debrecen otthon fogadhatja a Diósgyőr csapatát és nagy meglepetés lenne, ha nem tudná otthon tartani mindhárom pontot.

A Mezőkövesd a Balmazújvárost fogja fogadni egy abszolút háromesélyes találkozón.

A Paks otthon játszik a Honvéd ellen, és jó esélye van nyerni, bár a Honvéd bárhol és bármikor képes lehet kiugróan jó vagy kiugróan rossz teljesítményre egyaránt.

Az Újpest a Felcsút ellen fog játszani, pont ebben a felállásban fogják majd a Magyar Kupa döntőjét is lejátszani és egyértelműen az Újpestet mondhatjuk esélyesebbnek.

A Videoton ha harcban akar maradni az első helyért, akkor le kell győzze most a Haladás gárdáját.

A Ferencváros a Vasast fogadja otthon és nyilván ő számít a találkozó esélyesének.