2017. szeptember 25. - Eufrozina, Kende

NB1 tippelde 7. forduló

2017. augusztus 26. Szerző: Rózsa Misi
Meglepetések és igazán nagy meccsek alig történtek az NB1 előző fordulójában, de azért lejátszották persze a mérkőzéseket.

A Ferencváros nagyon könnyedén győzte le a Haladás csapatát. Már a 4. percben előnyhöz jutottak, és végig nagy nyomás alatt tudták tartani az ellenfelüket. A második félidőben megpróbált feltámadni ugyan a haladás, de ez itt nem igazán jött össze neki és ha nem Király áll a kapuban, nagyon nagy vereségbe is beleszaladhattak volna, így a második félidőben elért újabb Fradi góllal, csak 2-0-ra kaptak ki a szombathelyiek.

A Debrecen borzalmas volt, amit az előző bajnokságban és ennek a szezonnak az elején művelt. De most végre a vasas ellen újra egykori erős önmagukra emlékeztettek. Már az első félidőben 4-0 volt az eredmény a javukra. És ezt 16 perc alatt hozták össze. A második félidőben javult valamit a Vasas, sikerült is gólt szerezniük, de a Loki végre újra főlényes győzelmet aratott, hiszen 4-1 lett az összecsapásuk vége.

A Felcsút a Balmazújváros csapatát fogadta otthon. Egy alacsony színvonalú mérkőzésen az első félidőben már 2-0-ra vezettek a hazaiak és a Balmazújváros csak a második félidőben tudott szépíteni, igaz a játékukban sokáig benne volt az egyenlítés lehetősége és reménye. 2-1

A Honvéd a Mezőkövesdhez látogatott el és végig dominálva idegenben ért el újabb sikert. Az első félidőben már meg volt a Honvéd előnye. Igaz szinte a semmiből a második félidő közepén a Mezőkövesd egyenlíteni tudott, de aztán a Honvéd a hosszabbítás utolsó másodpercében, csodát varázsolva megnyerte a mérkőzést. 1-2.

Talán a legjobb meccset az Újpest játszotta a hozzá látogató Diósgyőr ellen. A veéndégek szereztek előnyt és egy Újpest fölénnyel kísért, gyors iramú, izgalmas sok helyzetet hozó játékot varázsoltak a közönség elé. Az Újpest egyenlíteni tudott és nagyon igazságos 1-1-es döntetlen lett a vége a párharcuknak.

Jöhet a 7. forduló.

A Balmazújváros otthon fogja fogadni az Újpestet, ami talán egy pontot jelenthet neki, de valószínűbb, a fővárosiak sikere.

A Diósgyőr hullámzóan tud teljesíteni, de odahaza a Mezőkövesd ellen egyértelműen esélyesebb.

A Haladás a nagyon gyenge teljesítményre képes Felcsút ellen otthon, minimum az 1 pontot illik, hogy megcélozza, de a hazai győzelem lenne az igazán reális.

A Vasas otthon jól szokott játszani, de a Paks masszív csapat, így leginkább a pontokon való osztozás lehet a legvalószínűbb eredmény, de persze a hazai pálya előnye segítheti a Vasast.

A Honvéd bomba formában van, de vajon mennyire volt időleges a Loki feltámadása? Nyilván a Honvéd az esélyesebb a sikerre, de itt bármi megtörténhet.

A Videoton-Ferencváros mérkőzés a forduló legizgalmasabb rangadójának ígérkezik és itt talán meglepetésre a Fradi most nyerni tud idegenben, de abszolút háromesélyes mérkőzésről beszélünk.

Na, majd meglátjuk. Izgalmakban, jó meccsekben most sem lesz hiány.