2018. október 16. - Gál

NB I. tippelde 10. forduló

2018. október 5. Szerző: Rózsa Misi
Érdekes forduló van mögöttünk az NB I. küzdelmeiben. Három mérkőzésen papírforma eredmény született, három mérkőzésen elég kiadós meglepetés. Jó hírnek mondható az is, hogy most minden mérkőzésen született gól.

A Felcsút ezúttal a Honvéd csapatát fogadta. Az első félidő alapvetően kiegyenlített játékot hozott a két csapat között, de picivel a Felcsút volt most jobb és ez meg is hozta számukra, a 17. percben a vezetést.

A második félidőre nagyon sokat javult ugyan a Honvéd játéka, veszélyesebbek is voltak, de nagyon látszott rajtuk a befejező csatár hiánya, így nem jött össze nekik még az egyenlítés sem. 1-0

Az MTK az első félidőt nagyon jól kezdte a Mezőkövesd ellen. Gyakorlatilag a saját kapuja elé szögezte az ellenfelét és már a 8. percben egy szép találattal az előny is meg volt nekik. A Mezőkövesd a saját térfelét se igen tudta elhagyni.

A második félidőre hatalmasat változott a játék képe. Az MTK megmagyarázhatatlanul visszavett a nyomásból, nagyon sok hibával játszott, miközben a Mezőkövesd játéka hatalmasat javult. A 63. percben kiharcolták az egyenlítést a vendégek és a 80.-ban meg is tudták fordítani a mérkőzést. Nagy szerencséje volt az MTK-nak, hogy egy jogos büntetőből legalább pontot tudtak menteni a 89. percben. 2-2

Nagyon lapos, kifejezetten unalmas félidőt produkált a Haladás-Paks találkozó. Kevés helyzet, lassú játék, mindkét oldalon sok egyéni hiba. A második félidőre végre megélénkült a játék. A hazaiak szerezték meg az előnyt az 51. percben, de aztán a 62.-ben sikerült a Paksnak egyenlítenie. Sőt a 89. percben a győztes találatot is a vendégek érték el. 1-2

A Debrecen végre régi önmagára kezdett emlékeztetni a Kisvárda ellen. Nagy fölényben fociztak végig és sokkal több helyzetet is alakítottak ki, szemre is tetszetős volt a játékuk. Igaz a 9. percben a vendégek kerültek előnybe és az első félidőben erre még nem volt válasza a Lokinak.

De aztán jött a második félidő, aminek 55. percében egyenlített a Debrecen, a 65. percben meg is fordította a találkozót, majd a 84.-ben bebiztosította a sima győzelmét. 3-1

A Ferencváros nagyon nagyot küzdött az Újpest ellen. Mezőnyben teljesen kiegyenlített játék alakult ki a két csapat között, akkor is ha a kapu előtt egyértelműen és látványosan a Fradi játszott nagyobb fölényben. De az első félidő gólt még nem hozott. Arra a második félidő 58. percéig kellett várnia a szurkolóknak, a hazaiak szerezték meg az előnyt. Ebben a félidőben az Újpest már annyira elfogyott, hogy kapura lövése sem volt. 1-0

Labdabirtoklásban nem volt különbség a Diósgyőr és a MOL Vidi között. De mezőnyben és a kapu előtt végig a MOL Vidi volt a jobb, igaz egy igen alacsony színvonalú találkozón. Aztán a Vidi fölénye a második félidő 69. percében góllá is érett és ez eldöntötte a párharcukat. 0-1

A következő fordulóban is igen kemény mérkőzésekre van kilátásunk.

A Honvéd otthon fogadhatja a Diósgyőrt és ellenük jó esélye is van otthon tartani a három pontot.

A Mezőkövesd-Haladás találkozó már egyértelműen három esélyesnek látszik, ilyenkor érdemes az ikszből kiindulni.

A Paks otthon lényegesen esélyesebb a sikerre, mint a hozzá látogató Kisvárda.

Az Újpestnek papíron kötelező lenne a győzelem a hozzá érkező Felcsút ellen.

A Ferencváros jobb esélyt képvisel, mint vendége a Debrecen.

A MOL Vidi esélyesebb hazai pályán, mint az MTK, de az MTK bármikor képes lehet meglepő sikerre is.