2018. december 15. - Valér

NB I tippelde 16. forduló

2018. december 1. Szerző: Rózsa Misi
A hétvégén már a 16. fordulójához fog érkezni az NB I , az OTP Bank Liga sorozata a labdarúgásban. Az előző forduló hozott pár érdekes mérkőzést.

Az Újpest otthon olyan hatalmas fölényben focizott az első félidőben a Paks ellen, hogy az ellenfélnek még arra se jutott ereje, hogy legalább a kapu felé megpróbáljon egy lövést elereszteni. De hiába játszott lényegesen jobban és veszélyesebben az Újpest itt, nem tudott betalálni és gólnélküli döntetlen mellett vonultak el pihenőre a csapatok.

A második félidőben jelentősen feljavult a Paks játéka. Hogy ezt az Újpest visszaesésének vagy saját valós erősödésének köszönhette e, azt nagyon nehéz megmondani. Ennek ellenére a labdát többet birtokló Újpest szerezte meg a vezetést a 61. percben. De szinte a semmiből a Paks a 84. percben egyenlíteni tudott és volt ereje az eredmény tartására is. 1-1

A Felcsút hazai pályán az első félidőben egyértelműen irányította a találkozót a hozzá látogató Haladással szemben. Először a 12. majd nem sokkal később a 17. percben szerzett gólt a hazai alakulat.

A második félidőre teljesen elfogyott gyakorlatilag a Felcsút és átvette a játék dominálását a Haladás. De meddő mezőnyfölény lett ebből, mert nem tudtak élni a helyzeteikkel, nem szereztek gólt, így a vége 2-0 maradt.

Az első félidőben nem született találat a Honvéd-Mezőkövesd mérkőzés során. A Honvéd ugyan jelentős fölényben játszott, de a kapu előtt rendre elfogyott, nem tudták feltörni a Mezőkövesd masszív védelmét.

A második félidőben is a Honvéd birtokolta többet jelentősen a labdát, de a Mezőkövesd fel tudott zárkózni játékban hozzájuk és közel azonos veszélyes helyzetet tudtak kialakítani. A 64. percben a Honvéd ugyan megszerezte a vezetést, de a Mezőkövesd a 76. percben egyenlíteni tudott. 1-1

A Kisvárda egyértelműen a nagyon gyenge statiszta szerepét játszotta el a Ferencváros pályáján. Az első félidőben, egyetlen értékelhető támadást nem tudtak vezetni a Fradi ellen. Ezzel szemben a Ferencváros a 21. majd a 33. percben is betalált nekik.

A második félidőben a Fradi már lazított a nyomáson és a játék sebességén, de ezzel együtt is uralni tudta nagyon magabiztosan a küzdelmet. Érdemben a kapuja itt sem forgott veszélyben. 2-0

Óriási meglepetés történt a Diósgyőr-MTK találkozón. Ilyen gyengén az MTK még nem igen szerepelt ebben a bajnokságban. A hazai csapat dominálni tudta az első félidőt. Egy öngólnak köszönhetően, már a 13. percben náluk volt az előny. És ezután is ők maradtak felpörgöttebb állapotban, aminek köszönhetően a 41. percben egy súlyos védelmi hibát kihasználva, már két góllal tudtak vezetni.

A második félidőt is jobban kezdte a Diósgyőr. És a 74. percben ez újabb találatot hozott számukra. Tulajdonképpen ez a harmadik bekapott gól ébresztette fel az MTK-t, aki átvéve a játék irányítását, egyre veszélyesebben és jól játszott. De a késői ébredés eldöntött mindent. A 81- percben szépített ugyan az MTK és a hosszabbításban is neki sikerült betalálnia, de a győzelem a Diósgyőrnél maradt. 3-2

Az első félidő teljesen kiegyenlített, jó focit hozó mérkőzést hozott a Debrecen és vendége a MOL Vidi között. Igaz a vendégek a 40. percben előnyhöz jutottak. A második félidőre úgy festett csak a Debrecen jött ki a pályára, a Vidi csak a mezét küldte ki oda. De hiába dominált a Loki, hiába vezetett sorozatban veszélyes támadásokat, a Vidi minden támadást fegyelmezetten le tudott védekezni és mivel gól nem született, el is hozta a három pontot. 0-1

És akkor nézzük, mit várhatunk a 16. fordulótól.

A Haladásnak nagyon fontos lesz hazai pályán nyerni a Diósgyőr ellen, és erre minden reális esélye meg is van.

A Kisvárda-Felcsút találkozó egyértelműen egy háromesélyes találkozó, talán az iksz a legvalószínűbb eredmény.

A Mezőkövesd minimum egy ikszre jó lehet otthon az Újpest ellen.

Az MTK-nak nagyon fontos lenne győznie a Debrecen ellen, amire meg is van képessége alapján az esélye hazai pályán.

A Paks, maximum egy pont mentésében reménykedhet halványan a hozzá látogató Ferencváros ellen.

A MOL Vidi - Honvéd találkozón meglepetésre ikszet várunk.