2018. december 10. - Judit

NBI tippelde 9. forduló

2018. szeptember 28. Szerző: Rózsa Misi
Megint szünet volt a hazai bajnokságban. Ezúttal a Magyar Kupa mérkőzéseit játszották le a hétvégén és ezért szünetelt a bajnokság. Tehát a csapatoknak nagy pihenésre nem igazán volt lehetőségük az előző nagyon érdekes és meglepő forduló óta. Mi is történt a nyolcadik fordulóban?

Az Újpest a Debrecen csapatát fogadta. Az első perctől kezdve látszott, hogy a hazaiak a motiváltabbak, jobban is ment nekik a játék, uralták a mérkőzést. A 22. percben már előnyhöz is jutottak. A Debrecen csak elvétve próbálkozott abszolút sikertelenül kontrákkal.

A második félidőre csökkent a játék irama, az Újpest elkezdte őrizni az előnyét és ez rányomta képét a játékra is. Sikeresen oldották meg itt a feladatukat, mert igaz gólt nem rúgtak, de nem is kaptak, így otthon tartották a három pontot. 1-0

A Felcsút a Videoton csapatával csapott össze. Az első félidő teljesen kiegyenlített játékot hozott a kiesőjelölt és a tavalyi bajnok között. A 24. percben a Vidi szerezte meg az előnyt, de aztán 39. percben a Felcsút egyenlíteni tudott. Mindkét találat büntetőből született meg.

A második félidőben a Vidi teljesen visszahúzódott, és érthetetlen passzivitást mutatott. A Felcsút az nagyon akart, de sokáig nem sokat ért ezzel se a félgőzzel hajtó Vidivel szemben. Aztán a 85. percben sikerült megszerezniük a vezetést, amivel megfordították a találkozót. 2-1 A mérkőzés végén a Vidi és a Felcsút játékosai egymásnak estek, komoly lökdösődés alakult ki közöttük, ami állítólag még az öltözőben is folytatódott és ennek lett következménye, hogy a szerb különítmény két tagja is távozik most a Vidiből.

Nagyon jelentős fölényben tudott focizni az MTK a Paks otthonában. Többet birtokolták a labdát, többet lőttek kapura is, több helyzetük is volt, de a Paks volt az aki a kevesebb helyzetét sikeresen tudta érvényesíteni. Az első félidőben már megszerezték a vezetést, a második félidőben ezt újabb két találattal színezték meg és győzték le magabiztosan 3-0-ra az MTK-t.

Nem volt semmi, amit a Mezőkövesd mutatott be otthon a Diósgyőr ellen. A 7. és a 11. perc között három gólt szereztek. Ilyenre a magyar bajnokságban nem is igen emlékszünk rá, hogy mikor volt utoljára példa. Az első félidő a hazai csapat nyomasztó fölényében telt el.

A második félidőt lazábbra vette már a hazai gárda, ami sokat segített abban, hogy feljavulhasson kicsit a vendégek játéka a nyomás alól kiszabadulva. Az 50. percben megszületett a szépítő találatuk és jöttek előre tovább. A 68. percben már csak egy gólos volt a hátrányuk és feltámadt a reményük a pontmentésre. De ekkor újra megrázta kicsit magát a Mezőkövesd és a kinyíló ellenfél ellen újabb találattal, kialakította a végeredményt. 4-2

Szintén hatalmas meglepetésnek mondható, hogy a Kisvárda otthon kiütötte a Haladás csapatát. Az első félidőben elképesztő nagy fölényben játszottak a hazaiak. Ennek következtében már a 18. percben előnyben volta, a 29. percben pedig növelni is tudták megszerzett előnyüket.

A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, meg is lett az 57. percben a harmadik góljuk. Ezután kicsit lazítottak a szorításon és visszavettek a tempón, ami után már jóval kiegyenlítettebb lett a játék közöttük. A Haladás a 66. percben még szépített, de aztán megint a Kisvárda jött és a 69. percben elért találatuk kialakította a 4-1-es végeredményt.

A forduló rangadóját a Honvéd-Ferencváros mérkőzés jelentette. És akik ettől várták a csodát, a legszebb játékot, azoknak nagyon komolyan csalódniuk kellett, igen alacsony színvonalú kissé unalmas mérkőzést láthattak a kilátogatók, Fradi győzelemmel, amit a 16. percben elért találattal értek el a zöld-fehérek.

A 9. fordulónak is vannak érdekes párosításai.

A Debrecen a beindulni látszó Kisvárdát fogja fogadni. Annak ellenére, hogy sokat javult a Kisvárda játéka, hazai pályán a Loki az esélyesebb.

A Haladás otthon nagyon jó, így a formában lévő Paks ellen is őket lehet favoritnak mondani.

Az MTK számára kötelező feladat kéne, hogy legyen, hazai pályán legyőzni a Mezőkövesdet.

A Felcsút a Honvédot fogadja és nem kérdés, hogy a fővárosiak az esélyesebbek itt.

És jön a forduló igazi nagy derbije, a Ferencváros-Újpest találkozó, ami a hagyományai miatt, abszolút háromesélyes mérkőzés lehet.

A Diósgyőr a MOL Vidi csapatát fogja most fogadni és valószínűleg ebbe túl sok öröme nem lesz majd.