2017. november 23. - Kelemen, Klementina

Nemesfémek Kairóból

2017. augusztus 29. Szerző: Szele Tamás
Kérem szépen, a magyar sportolók nem kímélték a fáraók legendás földjét sem, kifosztottuk Egyiptomot – a kairói öttusa-világbajnokságon megnyerte a nők hagyományos csapatversenyét a Földházi Zsófia, Alekszejev Tamara, Kovács Sarolta összeállítású válogatott, sőt, Földházi egyéniben ezüstérmet szerzett vasárnap! Úgy látszik, mostanság nem tudunk veszíteni.

A részletek többnek mondhatóak, mint izgalmasnak. Ugyanis még szombaton rendezték meg a női döntő vívását, amely – hasonlóan a férfiak döntőjéhez és Kasza Róbert sikeréhez – megalapozta azt, hogy Földházi Zsófia harcban lehetett a legjobb helyezésekért. A mieink közül ugyanis ő kezdett a legjobban, kilencedik lett az első számban (20/15; 220 pont). Alekszejev Tamara a 14. helyen (18/17; 208 pont), míg a világbajnoki címvédő Kovács Sarolta sajnos csak a 21. helyen (16/19; 196 pont) zárta a vívást.

A medencében is jól teljesített a későbbi ezüstérmes. 2:10.98-as időeredménye ebben a számban a harmadik helyre volt elég és járt érte 289 pont. Fontos momentum volt magyar szempontból, hogy az úszást Kovács Sarolta nyerte. A címvédő 2:08.56-ot úszott, 293 pontot gyűjtött és az elrontott vívás után gyakorlatilag „visszakerült” a versenybe, ugyanis nagyon sokat lépett előre. A harmadik magyar, Alekszejev Tamara 2:22.66-os ideje a szám 28. helyére volt elég (265 pont).

A lovaglás is jól sikerült mindhárom magyar öttusázónak. Valamennyien hibáztak egyet ugyan, de 293 pontot kaptak és végül Kovács Sarolta az ötödik, Alekszejev Tamara a hatodik, míg Földházi Zsófia a 10. helyen zárta ezt a tusát. Mindez azt jelentette, hogy Földházi Zsófia mindössze 2 másodperc hátránnyal a második helyről vághatott neki a kombinált számnak, tehát egyértelműen harcban volt a világbajnoki címért, de minimum a dobogós helyezések valamelyikéért. Földházi Zsófia nem is okozott csalódást, sőt, hatalmas örömöt szerzett azzal, hogy végül második helyen ért célba és szerzett ezzel ezüstérmet a világbajnokság hagyományos versenyében, a női döntőben. Alekszejev Tamara és Kovács Sarolta és az első tízben végzett. Előbbi a hetedik, a címvédő pedig a nyolcadik helyen zárt Kairóban. A kombinált szám eredményei magyar szempontból: Földházi Zsófia (9. hely; 13:37.50; 483 pont); Alekszejev Tamara (6. hely; 13:32.60; 488 pont); Kovács Sarolta (17. hely; 13:51.10; 469 pont).

Mi tűrés-tagadás: a magyar női csapat megnyerte a világbajnokságot. A mieink 3792 ponttal lettek világbajnokok és természetesen nagyon büszkén állhattak fel a dobogó legfelső fokára. Oroszország csapata (3779 pont) lett a második és Németország (3705 pont) triója végzett a harmadik helyen.

Diadalmenet az, amit a magyar sportolóktól láthatunk utóbbi időben – köszönjük is nekik és drukkolunk, hogy még sokáig ne érjen véget ez a sikerszéria.