2018. december 12. - Gabriella

Paraérmek tengere

2018. augusztus 17. Szerző: Szele Tamás
Nem mondom, erős képzavar a cím, de nehezen lehet jobban kifejezni azt, hogy a dublini paraúszó Európa-bajnokságon a mi sportolóink győzelmet győzelemre halmoznak, egymást érik a dobogós helyezések, ráadásul a bajnokság még korántsem ért véget. Még csak félidőnél járunk, és már két arany, két ezüst és egy bronzérem a magyar csapat eredménye! Akkor lássuk alaposabban is.

Pap Bianka a második versenynapon megvédte Európa-bajnoki címét, és világbajnokhoz, paralimpiai ezüst-és bronzérmeshez méltóan nyerte meg a 100 méter hátúszás döntőjét.

Iván Bence, a pécsi ANK Klub 18 éves versenyzője óriási úszással és energiával robbant be a nemzetközi és a hazai köztudatba, 200 méter vegyesen ezüstérmet nyert.

A verseny harmadik napján ismét meglepetést okozott a magyar csapat, Illés Fanni elképesztő úszással uralta a mezőnyt és jelentős fölénnyel nyerte a 100 méteres mellúszás döntőjét.

Pap Bianka ugyanazon a napon a második érmét is megérdemelten vette át, egyéni legjobbjával a lengyel versenyző mögött ezüstérmet nyert a 400 méteres gyorsúszás döntőjében.

A verseny félidejében Tóth Tamás egészítette ki az eddigi eredménylistát, a szám riói bajnoka 100 méter háton bronzérmes lett, két, eddig ismeretlen újonc állt fel elé a dobogóra.

Két évvel a tokiói paralimpiai játékok előtt ez az első olyan nemzetközi verseny, ahol a kezdő sportolók és tehetségek megmérettetik magukat a sportág nagyjaival, már a tokiói játékokra készülve. A magyar csapat 11 sportolóval érkezett a kiválóan megszervezett bajnokságra, közülük három újonc, Tar Réka, Száraz Evelin és Tóth Éva, a Vasas Paraúszó Szakosztályának sportolói először tapasztalják meg a nemzetközi versenyközeget. Az Európa-bajnokság augusztus 13-án kezdődött és 19-ig tart. Az Írországban rendezett viadal következő három napján a magyar csapatból még mindenki rajthoz áll.

Hölgyek, urak, gyönyörűek az eddigi eredmények, köszönjük őket és repesve várjuk a folytatást!

Azonban engedtessék meg nekem itt egy kis morgás. Vajon miért lehetséges az, hogy a fősodratú, nagy példányszámú médiumok erről a sporteseményről nem számolnak be? Akárhogy keresi az ember, csak az RTL Klub híradója és a 24.hu tudósít ezekről a csodálatos érmekről, melyek, meg merném kockáztatni, talán még több munka és edzés árán születtek, mint a skóciai úszóérmek – hiszen a paraúszók bizony hátránnyal indulnak.

Az ügyben illetékes, alaposan dotált szerv oldalán megtalálható a cím: „Paraúszó Európa-bajnokság 2018, Dublin” - és alatta semmi.

Nagy, fehér jégmező.

Kollégák, tessék nekem elhinni, ezek is hírek, ezek is sporthírek, sőt: ezek hatalmas sikerek. Gondoljunk bele, mennyi munkája, lemondása, energiája fekszik egy paraúszónak az eredményében!

Örüljünk már nekik kicsit látványosabban és nagyobb példányszámban is...