2018. április 22. - Csilla, Noémi

Példátlan teniszsiker

2017. október 30. Szerző: Szele Tamás
Mindig jó magyar versenyző győzelméről beszámolni, akkor is, ha cseh sporttársával együtt aratta, de a tegnapi Babos Tímea-Andrea Hlavackova diadal valósággal korszakos jelentőségű – hiszen évtizedek óta ekkora sikert nem aratott magyar teniszező. A páros megnyerte a hétmillió dollár összdíjazású szingapúri tenisz WTA-világbajnokság páros versenyét!

Megnyerték, mivel a vasárnapi fináléban döntő rövidítésben legyőzték a holland Kiki Bertenst és a svéd Johanna Larssont. De lássuk a részleteket!

A harmadik helyen kiemelt magyar, cseh kettős az elődöntőben a világelső Martina Hingis, Csan Jung-dzsan svájci, tajvani duót búcsúztatta. Az idén négy tornán győztes holland, svéd duó is bravúrral jutott a végjátékba, szombaton ugyanis a címvédő orosz Jekatyerina Makarovát és Jelena Vesznyinát verte, így meglepetésre nem az első két kiemelt vívta a döntőt. Ebben az évben Babosék már találkoztak Bertensékkel, és a madridi negyeddöntőben ők bizonyultak jobbnak.
Ami az erőviszonyokat illeti, a harmadik vb-jén szereplő Babos párosban 15, Hlavackova 24 (közte két Grand Slam-) tornagyőzelemnél tartott, a túloldalon Bertens 9-szer, Larsson pedig 12-szer ünnepelhetett.
A 2017-es WTA-fináléban három sima adogatójátékot követően Hlavackova kissé nehezen hozta a szerváját, Babos és főként Bertens adogatásaival azonban nemigen lehetett mit kezdeni. A hálónál a magyar, cseh duó dolgozott eredményesebben, míg az ellenfél inkább hátulról próbálta befejezni a labdameneteket. A 24 éves magyar játékos szervájánál két brék- és egyben szettlabdához jutott a rivális, amely Bertens ütésével került szettelőnybe 37 perc elteltével.
A folytatásban az idén négy tornán győztes magyar, cseh páros Bertens kettős hibájával rögtön brékelt, ám Babos elbukott adogatása révén nemsokára már a rivális vezetett 2:1-re. Az újabb fordulat 3:3-nál következett, amikor Larsson elvesztette a szerváját, majd Hlavackova hozta a magáét, így 5:3 lett az állás. A fantasztikusakat mentő Babos 5:4-nél könnyedén kiadogatta a játszmát, így 1 óra 20 percnél - harmadik szett helyett - jöhetett a tíz nyert pontig tartó döntő rövidítés.
Ebben a magyar-cseh duó főként Hlavackova - aki 2012-ben már elvesztett egy vb-döntőt - kiváló röptéivel 4-0-ra, majd 7-3-ra elhúzott. Innen már magabiztosan őrizték előnyüket, s végül 1 óra 31 perc alatt megnyerték a döntőt.

Csoda ez és megérdemelt csoda – de lássuk, hogyan vélekedett a játékról Babos Timea?

„A sírból hoztuk vissza a meccset, nagyon elégedett vagyok a játékunkkal. A szuper tie-breakben is megmutattuk, hogy milyen jók voltunk az egész évben. Szerintem jól ment, sokat tudtam segíteni a társamnak is. Fantasztikus, hogy így tudtunk játszani a szuperrövidítésben, elképesztően agresszívak voltunk.”

Kellett az az agresszivitás, hölgyeim, a győzelmet nem adják ingyen – és most ez a játék nagyon nem babra ment – köszönjük és gratulálunk, évtizedes átok tört meg.