2018. május 23. - Dezső

Tenisztörténelmi győzelem

2018. január 26. Szerző: Szele Tamás
Kérem tisztelettel, így legyen ötösünk a lottón. Mi megmondtuk. Lehetett érezni, hogy valami nagy, valami sporttörténeti jelentőségű, valami csodálatos készülődik az Australian Openen - már Fucsovics is kisebbfajta csodát tett, de a mi Babos Tímeánk most teljesítette a legtöbbet, amit csak várhattunk tőle. Ugyanis megnyerte párosban a Grand Slamet.

Igen, kérem, ez a csinos, huncut mosolyú, szőke lány, Babos Tímea, oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal megnyerte az ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyét, miután a pénteki döntőben 6:4, 6:3-ra legyőzte az orosz Jekatyerina Makarovát és Jelena Vesznyinát.

Az ötödik helyen kiemelt magyar-francia duó kézben tartotta az első játszmát a másodikként rangsorolt, olimpiai bajnok riválissal szemben, amelyben egy-egy bréket követően Makarova 4:5-nél elvesztette az adogatását, így 36 perc alatt Babosék kerültek szettelőnybe. A folytatásban hullámzóbb lett a meccs, öt bréket is láthatott a Rod Laver Aréna közönsége, utoljára ismét Makarova bukta el az adogatását, majd Mladenovic kiszerválta a mérkőzést, amely 1 óra 20 percig tartott.

A cseh Andrea Hlavackovával WTA-világbajnok, 24 éves Babosnak ez az első felnőtt Grand Slam-győzelme, ő az első magyar győztes a torna történetében, és az ötödik magyar, aki felnőtt Grand Slam-címet szerzett Asbóth József, Körmöczy Zsuzsa, Taróczy Balázs és Temesvári Andrea után.

Tímea a trófea átvétele után sportszerűen gratulált orosz ellenfeleinek, majd szerényen csak annyit nyilatkozott:

„Csodás dolog a Rod Laver arénában játszani, különleges volt itt befejezni, köszönöm mindenkinek, aki kijött nekünk szurkolni. Ez a kedvenc Grand Slam-tornám.”

Nekünk is, kérem, ez után a győzelem után már nekünk is. Hiszen ez az első magyar Grand Slam-győzelem 1986 óta, amikor Temesvári Andrea győzött szintén párosban a Roland Garroson. Még belegondolni is sok: magyar teniszező harminckét éve nem érezhette a győzelem ízét!

De Tímea most alaposan megmutatta, hogy nem kell, nem lehet és nem is szabad leírni a magyar teniszt. Köszönjük, nagyon köszönjük!

Ha ez most foci volna, már a körúti villamosok tetején ugrálna az ünneplő tömeg, de tenisz, így nem várható különösebb forgalmi fennakadás – azért, ha szerényebben is, de ünnepeljünk.