2018. szeptember 22. - Móric

TISZA TRAILEN ÉS VÁRGESZTESEN A HEGYALJÁSOK

2018. június 18.
Futni egészséges dolog. Így gondolják ezt a Hegyalja2050 Sport- és Szabadidő Egyesület versenyzői is, akik közül Szemán Balázs a várgesztesi Spartan Sprinten szerepelt június 9-én, valamint Mikola Gábor, Matók Gyula, Györki Erika Mónika, Matók Zsüliett és Kohári Szabolcs, akik Tiszaújvárosban, a II. Tisza Trailen álltak rajthoz.

Balázs igazi kihíváson vett részt, hiszen a 18,2 kilométeres versenyen a nehéz terep mellett harminc akadállyal is meg kellett küzdenie, amelyek közt meredek hegyek és tíz-tizenöt centiméter sár is szerepelt. Az egyesület futói közül pedig többen a II. Tisza Trailen vettek részt, június 10-én. A Tiszaújvárosban megrendezett versenyen először Matók Zsüliett állt rajthoz az ovis olimpián. Matók Gyula és Györki Erika Mónika gyógyító félmaratonon indultak el, akiknek a táv sérülésmentes teljesítése volt a cél. Gyula végül 1 óra 37 perces időeredményével az abszolút negyedik helyen ért célba. Erika közel három éve futott utoljára félmaratont. Kitartásának és akaraterejének köszönhetően a jelenlegi legjobb félmaratoni idején is sikerült javítania két percet a rettentő hőségben és a bokacsavargató terepen. A miskolci Mikola Gábor is huszonegy kilométeren próbálta ki magát, aki a nagy meleg ellenére is sikeresen teljesítette 1 óra 50 perc alatt a távot, amellyel a kilencedik helyet szerezte meg. Kohári Szabolcs Gábor is szép eredménnyel büszkélkedhet a nem mindennapi versenyen, aki tizennégy kilométeren korosztálya második-, míg az abszolút negyedik helyét szerezte meg a versenyen.