2017. szeptember 20. - Friderika

A Toyotáé az első rajtsor Le Mans-ban

2017. június 19. Szerző: Speedzone
A Toyota 7-es és 8-as rajtszámú autója indulhat az első rajtsorból az idei Le Mans-i 24 óráson.

Kobajasi Kamui a valaha volt leggyorsabb kört futotta a pályán a TS050 Hybriddel, két másodpercet sikerült faragni a korábbi pályacsúcsból. A pole-t érő kör átlagsebessége 251,9 km/h volt.
Kobajasi a 7-es rajtszámú autón Mike Conwayjel és Stéphane Sarrazinnel osztozik. A japánok korábban kétszer indulhattak a pole-ból, 1999-ben és 2014-ben.
A 8-as rajtszámú Toyotában Nakadzsima Kazuki futotta a legjobb időt Anthony Davidson és Sébastien Buemi társaként, de a második időmérőt ki kellett hagynia a triónak. Elővigyázatosságból motort kellett cserélni az autóban, Nakadzsima a harmadik időmérőn futotta a második helyet érő időt.
Nakadzsimáék 2,337 másodpercet kaptak Kobajasiéktól, a harmadik helyen Andre Lotterer, Neel Jani és Nick Tandy hármasa 2,468 másodperces hátránnyal végzett.