2018. október 22. - Előd

Utánpótlás Magyar Ökölvívó Kupa

2018. március 31. Szerző: Rózsa Misi
Idén Tatán került megrendezésre az Utánpótlás Magyar Kupa, ami egyben válogató verseny is volt. Ez nem egy új torna, nagy hagyományai vannak, leánykori neve Diák Olimpia volt.

Nagyon szép számban vettek részt a versenyen egyesületek, nagyon szép számban érkeztek a tornára versenyzők. Ideális körülmények mellett kerültek a versenyek megrendezésre és végig a torna során, számtalan kiélezett, kifejezetten magas színvonalú összecsapást tekinthetett meg a kilátogató nem kevés néző.

Az ökölvívás számára is mindig kiemelt jelentősége van az utánpótláskorú versenyzők kiemeltebb tornáinak. Hiszen a jövő formálódik itt és az itt mutatott teljesítmények nagyon komoly jelek arra nézvést, hogy hova érhet el nemzetközi szinten is a magyar boksz. Nagyon hasznos tapasztalatokat szerezhetnek a nevelő műhelyek azzal kapcsolatban, hogy hol tartanak saját versenyzőik, mik azok a hibák, amiken még javítani, csiszolni kell. Nagyon hasznos ez a szövetség számára is, hiszen felmérhetik a versenyzők aktuális állapotát és el tudják ezek alapján dönteni, kik azok a legjobbak, akiknek helyt kell adni a válogatottban a mutatott teljesítményük alapján. És persze nem csak azoknak, akik a legfényesebb érmet tehették zsebre.

Négy napon keresztül küzdöttek meg egymással a gyerekek serdülő és junior kategóriában. Szerephez jutottak a lányok és fiúk egyaránt. Nagy sikerek és nagy bánatok voltak itt egyaránt, gratulálunk mindenkinek, különösen persze azoknak, akik képesek voltak érmet szerezni.

Serdülő női 38 kg-ban a bajnok Bogdán Dorina RSK lett. Mögötte a második helyen Horváth Klára GYG tudott végezni.

Serdülő női 42 kg-ban a bajnok Bogler Helén DVS lett. Második helyen végzett, Lolé Boglárka MTK. A bronzérem Burai Henrietta OSZ nyakába került.

Serdülő női 46 kg-ban Jónás Kornélia BBS lett a bajnok, második lett Nagy Anasztázia DVS.

Serdülő női 48 kg-ban Dévényi Izabella LFK lett a bajnok, második helyen Márton Eszter BOS végzett.

Serdülő női 50 kg-ban Csorba Csenge ESI lett a bajnok, második helyen végzett Komjáthy Nóra DVS, harmadik lett Makra Lara SZB és Lakatos-Balog Titanill DVS.

Serdülő női 52 kg-ban Kallos Anna SGY lett a bajnok, második helyen végzett Nagy Barbara CSP, harmadik lett Kis Olimpia VEC.

Serdülő női 54 kg-ban Búza Barbara KKF lett a bajnok, második helyen végzett Talpa Amanda SZO.

Serdülő női 57 kg-ban Fuksz Fanni SZB lett a bajnok, második helyen végzett Szilágyi Mária DVS.

Serdülő női 63 kg-ban Varga Viktória ESI lett a bajnok, második lett mögötte SZűsz Szintia KBK.

Serdülő női 66 kg-ban Kovács Petra ESI lett a bajnok, második lett mögötte Kovács Petra KBK.

Serdülő női 70 kg-ban Csete Bettina DVS lett a bajnok, második helyen végzett Kovács Nikolett SGY.

Junior női 46 kg-ban Balogh Zsanett HBO lett a bajnok, mögötte ezüstérmet szerzett Vellai Abigél Dorka KBC, harmadik lett Árpás Laura HHS.

Junior női 48 kg-ban Egyed Petra VGY lett a bajnok.

Junior női 50 kg-ban Lukács Tifani lett a bajnok, mögötte második lett Monostori Jázmin lett DSC, harmadik helyen végzett Harangi Annamária HIS és Bernáth Dominika DVS.

Junior női 52 kg-ban bajnok lett Béres Hanna SZB, második helyen végzett Jozó Csenge LFK, harmadik lett Szekeres Blanka ESI és Eberwein Mia KSI.

Junior női 54 kg-ban bajnok lett Szabó Szabina TMÖ, második lett Varga Beáta MMF, míg harmadik helyen végzett Beri Vivien DVS és Szabó Petra TBS.

Junior női 57 kg-ban bajnok lett Milák Zsanett PTF, második lett Rozgonyi Boglárka MTK, harmadik Soltész Nóra DVS.

Junior női 60 kg-ban bajnok lett Pesti Gabriella FBO, második lett Dobos Rebeka KSI, harmadik Magyar Csenge HBC és Mócza Szilvia DVS.

Junior női 63 kg-ban bajnok lett Botos Fruzsina Loretta ESI, második lett Varasdi Vanda VSC, harmadik Bojér Boglárka HVS.

Junior női 66 kg-ban bajnok lett Kürti Bonita NBS, második helyen végzett mögötte Fúró Fanni DVS.

Junior női 75 kg-ban bajnok lett Vicián Dorka KBC, második lett Csóka Klaudia ÉBK, harmadik Kiss Kira Szonja VEC.

Junior női +80 kg-ban bajnok lett Táskai Sára LFK, második lett Ádám Viktória ESI, harmadik Bereczky Fanni SZP és Molnár Dorottya ESI.

Serdülő férfi 35,5 kg-ban bajnok lett Énekes Dominik CSB, második lett Bogdán László RSK, harmadik Sallai Balázs KSI és Oláh Géza SLG.

Serdülő férfi 37 kg-ban bajnok lett Povázson Tamás BOS.

Serdülő férfi 38.5 kg-ban bajnok lett Bernáth Imre DVS, második lett Szlovák Milán KBK, harmadik Lakatos Dávid DVS, és Pál Péter SLG.

Serdülő férfi 40 kg-ban bajnok lett Balogh László DVS, második lett Kothencz István KSC, harmadik Tihanyi Tamás TBS és Kovács Kruzító KSI.

Serdülő férfi 41,5 kg-ban bajnok lett Koloszár Valentin RSK, második lett Váry Tamás VEC és Surman Áron SUR.

Serdülő férfi 43 kg-ban bajnok lett Kanalas Norbert HIS, második lett Szobota Szabolcs SZI, harmadik Lantos Álmos TMÖ és Kupai Bence Milán SZI.

Serdülő férfi 44,5 kg-ban bajnok lett Mucska Dominik KSC, második lett Pere József VEC, harmadik Kecskeméti Márk TTS és Fekete Barnabás RSK.

Serdülő férfi 46 kg-ban bajnok lett Konkoly Lorenzo OSZ, második lett Oláh Levente TBS, harmadik Török Péter HBC és Németh Gergő VEC.

Serdülő férfi 48 kg-ban Búza Rafael HBO lett a bajnok, második lett Oláh-Vadász Zoltán SSE, harmadik Lakatos Arnold TSZ és Petrovics Krisztofer SZB.

Serdülő férfi 50 kg-ban Balogh Krisztián DVS lett a bajnok, második lett Fazekas Dániel RSK, harmadik Holczigner Szebasztián VSC és Király Balázs SZB.

Serdülő férfi 52 kg-ban Rézműves Norbert DVS lett a bajnok, második lett Bari István KSC, harmadik Tóth Adrián Aidó VGY és Palkovics Aurél ESI.

Serdülő férfi 54 kg-ban Tóth Noel Manfréd DSC lett a bajnok, második lett Petrovics Richárd RSK, harmadik Sámuel Martin TTS és Simon Márkó BSE.

Serdülő férfi 56 kg-ban bajnok lett Dömény Martin KSI, második lett Pék Tibor ESI, harmadik Balogh Bálint Márk VGY és Pálinkás Dominik KSI.

Serdülő férfi 59 kg-ban bajnok lett Lakatos Kevin DVS, második lett Balogh István HIS, harmadik Budai Róbert MMF és Sipos Richárd ÉBK.

Serdülő férfi 72 kg-ban bajnok lett Balogh József KSI, második lett Babos Kevin HVS, harmadik Nédó László SZO.

Serdülő férfi 76 kg-ban bajnok lett Balogh Rináldó KSI, második lett Stomp Levente NZB, harmadik Balogh József TBS.

Serdülő férfi +76 kg-ban bajnok lett Szendi Attila Marcell BPS, második lett Szél Dominik TBS, harmadik Weller Dániel Emil CVS és Balogh Péter KSI.

Junior férfi 44 kg-ban bajnok lett Miklós Zoltán GYA.

Junior férfi 46 kg-ban bajnok lett Kapuvári Bálint PVS.

Junior férfi 48 kg-ban bajnok lett Rózsavölgyi Márk TAS, második lett Hegedűs Levente MSZ, harmadik Kozák Tamás Alonzó VSC és Nagy Roland MTS.

Junior férfi 50 kg-ban bajnok lett Szöllősy Áron Esi, második lett Balogh Martin ESI, harmadik Bernáth Zoltán DVS, és Horváth Krisztián GAA-KSC.

Junior férfi 52 kg-ban bajnok lett Muhovits Milán SSE, második lett Bácsics Rajmund TMÖ, harmadik Walczer Tamás GYG és Jóni Márk TBS.

Junior férfi 54 kg-ban bajnok lett Római Ruben BTE, második lett Balogh Martin ESI, harmadik Bernáth Zoltán DVS és Horváth Krisztián GAA-KSC.

Junior férfi 57 kg-ban bajnok lett Zúró Zsolt TMÖ, második lett Verga Enrikó KSI, harmadik Nagy Dominik ABC és Szigetvári Bendegúz ÉBK.

Junior férfi 60 kg-ban bajnok lett Rácz Krisztofer OSZ, második lett Barbosu Alex MTK, harmadik Samu Ferenc Péter PVS és Rézműves Olivér VSC.

Junior férfi 63 kg-ban bajnok lett Lőczi Roland VEC, második lett Mozsár Zsolt SZO, harmadik Ocskó Gergő Márk SZB és Csiszár Zalán Bendegúz LFK.

Junior 66 kg-ban bajnok lett Balogh Ádám RSK, második lett Fekete Zoltán GAA-KSC, harmadik Komjáti András DVS és Bódi Zsolt KSI.

Junior férfi 70 kg-ban bajnok lett Balog János VEC, második lett Kozák Renátó VSC, harmadik Nagy Wilson MAA-UTE és Mészáros Ciprián HOB.

Junior férfi 75 kg-ban bajnok lett Vörös Róbert TBS, második lett Daru Krisztián ESI, harmadik Molnár Richárd DVS.

Junior férfi 80 kg-ban bajnok lett Juhos István SUR, második lett Tiszai Levente SZB, harmadik Takács Péter GAA-GYG és Farkas Richárd FBO.

Junior férfi +80 kg-ban bajnok lett Kiss Levente Hunor MAA-UTE, második lett Jónás Dominik VGY, harmadik Dudás Zsolt VSC és Boros Bendegúz SZO.

Ezúttal a legeredményesebb csapat címet a DVSC szerezte meg, második lett az Egri Városi Sportiskola, harmadik pedig a KSI csapata. Nagyon jó verseny van mögöttünk, szép teljesítmények, ünnepeljük a résztvevőket, különösen az érmet szerzőket és a bajnokokat. Szép volt lányok és fiúk.