2018. október 21. - Orsolya

Van, ahol még nem nyomják annyira Krahácsot

2018. március 26. Szerző: Rózsa Misi
Egy ország van teljesen jogosan felháborodva még mindig a magyar felnőtt labdarúgó válogatott újabb gyalázatos beégésén, ezúttal Kazahsztán ellen. Vannak, akik ezek után azt mondják,hogy a legjobb lenne sóval behinteni a pályákat, vagy libát, birkát, marhát terelni rá, hogy valami hasznuk is legyen valóban a stadionoknak.

Miközben teljesen jogosan bosszankodunk a nagy csapat gyalázatos teljesítményén, illetve annak határozott hiányán, addig például az U19-eseink olyan dolgot tesznek, amitől magyar szurkoló kezd lassan elszokni. FOCIZNAK! Nem is akárhogy.

Az EB selejtezőkön a soros ellenfelünk Macedónia volt. Idegenben kellett megmérkőznünk velük szemben. Utánpótlás korosztályban a Macedónok nem számítanak rossz csapatnak. Egyértelműen minden fogadóiroda úgy gondolta, hogy vendéglátóink lesznek az esélyesebbek ezen a találkozón.

Már az első félidő 4. percében sikerült ügyes támadójáték mellett megszereznünk ellenük a vezetést. Fegyelmezetten és hatékonyan védekeztünk, abból indítottunk rendre veszélyes és jól felépített támadásokat. Igaz az ellenfél sem focizott rosszul, lehetett érezni a gyors előny mellett is, hogy ebből nem lesz könnyű mérkőzés.

A 12. percben egyenlíteni is tudtak a macedónok, igaz ezen a kiegyenlített küzdelemben a 36. percben megint vissza tudtuk venni a vezetést tőlük. Az első félidő hosszabbításában, fejben kicsit kiengedtünk már, ezt ellenfelünk kihasználta és ismét egyenlített, így 2-2-vel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidő közepe táján, sajnos az egyenlítés után meg is fordították a mérkőzést és úgy festett, nagyon fogják tartani ezt az előnyüket velünk szemben. De három perccel a vezető góljuk megszerzése után, a magyar csapat büntetőből egyenlíteni tudott. Harcosan és jól játszottunk ezt követően is és a 82. percben jött az újabb magyar találat, amivel egyrészt visszavettük a vezetést, másrészt nem mellékesen ki is alakítottuk a találkozó végeredményét. 3-4

A csoportunk másik mérkőzésén, Anglia 3-0-ra győzte le otthon Lettország csapatát, ezzel, két győzelmével megszerzett 6 pontjával vezeti a csoportot, mi három ponttal jelenleg a második helyen állunk mögöttük.

A következő fordulóra, március 27.-én kerül majd sor. Magyarország itt most majd Lettországba utazik, az angolok otthon fogadják Macedóniát.