2018. május 28. - Csanád, Emil

Vége a férfi kézilabda csoportköröknek

2018. március 6. Szerző: Rózsa Misi
A férfiak kézilabda Bajnokok Ligájában lejátszották a csoportkörök utolsó mérkőzéseit is a csapatok, kialakult ezzel a végső sorrend közöttük.

A Veszprém a Celje házigazdája volt az utolsókörben. Már az első pillanattól kialakult a Veszprém jelentős fölénye kettejük párharcában. Az első félidőt még „csak” 13-11-re nyerte a Veszprém, a másodikban jelentősebb különbséget tudott az eredményben is kialakítani, azzal, hogy azt 16-11-re nyerte meg. Így a végeredmény 29-22-vel fölényes magyar sikert hozott.

A Barcelona erősebb csapat, mint a Szeged. És a Barcelona most kettejük összecsapásán, házigazdaként léphetett fel, ami tovább növelte esélyességét. Nagy meglepetés volt, hogy nem sikerült ennek ellenére jelentős fölénybe kerülniük a Szeged ellen. Sőt az elején még a Szeged vezetett elég sokáig és csak utána tudtak a spanyolok fordítani, de igazából egyszer sem sikerült a magyarokat lerázniuk magukról. Az első félidő 16-14-es eredményt hozott a két csapat között. A második félidőben nagyon bekezdtek a spanyolok, a Szegednek futnia kellett az eredmény után, de aztán egyre jobban belelendültünk a játékba és azzal, hogy a második félidőt mi nyertük 13-12-re, majdnem sikerült bravúrt elérni. A vége tehát 28-27 lett.